Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mapy pražských cyklotras na internetu

29.8.2003 09:54

PRAHA (EkoList) - Přehledné mapy tří pražských cyklotras - greenway Botič, greenway Vltava a Berounka - jsou pro cyklisty zdarma k dispozici na internetových stránkách občanského sdružení Oživení/Bohemian Greenways.

Bookmark and Share

PRAHA (EkoList) - Přehledné mapy tří pražských cyklotras - greenway Botič, greenway Vltava a greenway Berounka - jsou pro cyklisty zdarma k dispozici na internetových stránkách občanského sdružení Oživení/Bohemian Greenways. Greenway (zelený koridor) Botič vede po proudu Botiče od Výtoně do Průhonic, zatímco greenway Vltava z centra Prahy přes Stromovku do Troji. Sdružení Oživení zveřejnilo na adrese www.greenways.cz/cyklotrasy.php3 u všech tří zelených koridorů podrobně zmapovanou trasu, rozčleněnou do několika zhruba dvou až tříkilometrových úseků. Na každé mapce se navíc pod symbolem fotoaparátu skrývá kvalitní fotografie, pořízená většinou při otevírání konkrétního úseku cyklotrasy. K cyklotrase Botič jsou k dispozici celá dvě fotoalba z otvírání jednotlivých úseků. "Denně nám chodilo snad deset e-mailů od lidí, kteří chtěli poradit, kde se dá v Praze jezdit na kole. Díky nim jsme si uvědomili, že žádný plánek s přehledem pražských cyklotras nikde na internetu nenajdete. Proto jsme se ho rozhodli narychlo vyrobit a zveřejnit," vysvětluje prvotní podnět k výrobě elektronické mapy Jan Regal z Oživení. "Výhledově uvažujeme zpracovat ve stejném duchu i některé delší trasy, jako například Praha - Drážďany nebo Praha - Karlštejn," přibližuje další plány Jan Regal. Občanské sdružení Oživení/Bohemian Greenways se cyklistickou dopravou v Praze zabývá již několik let. Kromě zmíněných zelených koridorů Botič a Vltava se podílelo na zřízení cyklotrasy Praha - Vídeň a spolupracuje na vyznačení trasy z Prahy do Drážďan. Aktivně se také podílí na mapování dalších tras pro cyklistickou dopravu v hlavním městě. Předseda Oživení Petr Štěpánek je mj. členem zvláštní komise pražského magistrátu pro cyklistickou dopravu. Jakub Kašparfoto: Martin Mach (Ekolist)aktualizace: redakce CykloServeru Článek byl převzat s laskavým svolením redakce internetového listu EkoList po drátě.

Diskusní fórum pro: "Mapy pražských cyklotras na internetu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |