Galaxy bikemaraton Prachatice

12.5.2004 11:25

V 3. ročníku maratonu zvítězil v hlavním závodě na trase 75 km s převýšením 1946 metrů Pavel Bartoň ze Spartaku Jihlava v čase 3:30:15 hod. téměř dvěminuty před před Markem Nebesářem /Kooperativa Jablonec/ a Luďkem Camrdou /Anlen CykloŠvec Galaxy/.

Na kratší trase 36 km s převýšením 720 metrů dojel první Zdeněk Tomeček z GS technik Jistebnice a Eva Jedličková / Anlen Kenda Galaxy/. V soutěži družstev zvítězil Budvar, druzí dojeli závodníci z Kooperativy a třetí Anlen CykloŠvec Galaxy. Sešlo se přes dvěstě závodníků  na trati maratonu a početné kategorie dětí absolvovaly závody kolem fotbalového stadionu.   Nejmladší závodník maratonu :  Waldmann Jan ANLEN KENDA GALAXY Prachatice - 12 let   Nejstarší závodník:  Dvořák Petr Bike Vimperk - 62 let Za příjemného počasí byl pro diváky i závodníky připraven bohatý doprovodný program, k dobré pohodě hrálo radio Faktor.Na Velkém náměstí bylo možné před startem sledovat umění biketrialistů v čele s Michalem Matysem. V prostoru cíle, který byl u fotbalového hřiště se konaly dětské závody. Mladí závodníci mohli v prostoru cíle získat i „Průkaz cyklisty“ když prokázali znalosti týkajícící se provozu kola v silničním provozu. Tuto akcičku připravila Policie ČR. Své umění předvedli freestylisté na U-rampě.Další zpestření připravili pro návštěvníky prachatičtí horolezci. Kdo si troufl šplhat k oblakům po přepravkách od piva měl možnost. Hodně diváků i závodníků si prohlédlo se zájmem výstavku historických kol Františka Babického ve stanu Platan. Na fotbalové hřiště skákali parašutisté ze Strunkovic.Ve stáncích sponzorů závodu bylo možné nakoupit nejen cyklistické zboží, ale i výživu, masážní krémy apod. Mezi cenami v bohaté tombole se objevilo i kolo Galaxy , cykloturistický zájezd od Saturnu, ale například i seskok s padákem v tandemu.   Těšíme se na Vaši účast v 2.závodě Anlen Galaxy série 2004, který se bude konat 19. června 2004 v Jistebnici pod názvem  -  "ČS Jistebnický maraton" , který je zařazen i v seriálu Kolo pro život.Foto:Stupně vítězů hlavní kategorie - muži 75 km 1.Pavel Bartoň ze Spartaku Jihlava 2. Marek Nebesář /Kooperativa Jablonec/ 3.Luděk Camrda /Anlen CykloŠvec Galaxy/.Další foto a výsledky najdete na na webu Anlen Galaxy série 2004 - www.anlen.cz/serie2004

Diskusní fórum pro: "Galaxy bikemaraton Prachatice"