Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Salzkammergut Trophy - nejdrsnější maraton světa

25.5.2006 15:14

Salzkammergut Trophy je nejpopulárnější MTB marathon v Rakousku. Na jeho loňském ročníku se na jednu z jeho čtyř tras pustilo více než 2000 účastníků z 32 zemí. Poté, co úspěšně hostil UCI Marathon World Cup 2005, letos je Salzkammergut Trophy opět zaměřen na extrémní bikery. Jeho nejdelší trasa měří 203 km a má neuvěřitelných 6 818 výškových metrů (!), je tedy nejnáročnějším maratonem světa.

Bookmark and Share

Poměr odpadnuvších se pohybuje mezi 30 až 50 %, což je lákavá výzva i pro takové adrenalinové závisláky jako Gerrita Glomsera nebo Wolfganga Faschinga. Vedle vynikající kondice musí být jezdci vybavení především technicky, a to jak ve způsobu jízdy, tak hardwarově. Trasa je shodná s loňskou na UCI Marathon World Cupu, má ovšem dvě kola. Další trasy, 101 km (3387 m) a 53 km (1663 m), jsou také fyzicky náročné, pro nově příchozí je připraven začátečnický marathón na 25 km. Teprve rostoucí hvězdy maratonského nebe si to rozdají na Junior Trophy v Gosau.Myslí se i na dětiDěti a mládež od 4 do 14 let předvedou své bikerské dovednosti 15. července v Junior Trophy v Gosau. Podle věkových skupin budou malí bikeři soutěžit na tratích od 500 metrů po úmorných 12 km. Budoucí hvězdy bude povzbuzovat skandující publikum jako na opravdových závodech, proto Junior Trophy přitahuje každým rokem víc a víc startujících. V roce 2005 přijelo z Rakouska, Německa, Itálie a České republiky víc než 100 malých závodníků.Pocta organizátorům Salzkammergut Trophy, který je po léta považován za jeden z nejlépe organizovaných maratonů v Evropě, získal nedávno ocenění „Bikeboard-Award” od čtenářů největšího MTB časopisu v Rakousku, Mountainbike Revue, a nachází se tak mezi předními maratony v mezinárodních žebříčcích oblíbenosti. To je pocta nejen pro město Bad Goisern, pro turistickou asociaci, místní kluby, policii, rakouský Červený kříž a Horskou službu, ale také pro více než 500 dobrovolníků a mnoho nadšených diváků podél dokonale značených tratí.Atraktivní umístěníJiž mnoho let přitahuje region Salzkammergut více a více MTB cyklistů. Místní města a vesnice, zejména Bad Goisern, Gosau, Hallstatt, Obertraun, Bad Ischl, a oblast Ausseerland, investovaly hodně času a peněz do rozvoje MTB turistiky, což znamená ve výsledku přes 1 300 km značených cyklotras! Skvělá kombinace dech beroucích hor a třpytících se jezer je radostí pro každého cyklistu, a oblast Dachstein-Hallstattu, která je na seznamu světového kulturního dědictví, tvoří dokonalé zázemí této prvotřídní sportovní události. „UCI Marathon World Cup s více než dvěma tisíci aktivních účastníků, tisíci diváků a četnými zástupci médií je výtečnou reklamou pro náš region, a pro Horní Rakousko jako ráj horských cyklistů,“ říká Philipp Außerweger z Hornorakouské Turistické Asociace.Více informací naleznete na www.salzkammergut-trophy.at.

Diskusní fórum pro: "Salzkammergut Trophy - nejdrsnější maraton světa"

Názor Autor Datum a čas
RE: Salzkammergut Tr... Palo 11. 8. 2016, 09:54
RE: Salzkammergut Tr... Oslik1 20. 2. 2011, 16:41
RE: Salzkammergut Tr... TOMAS 15. 7. 2008, 15:54

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |