Dobříšský Krakatit vyhrál Radek Dítě

9.8.2007 15:37

V Dobříši to v sobotu vřelo, jel se tam totiž šestý bikový maraton z Galaxy séria, na startu se sešla početná a kvalitní konkurence. Závod na kratší trati se jel zároveň jako mistrovství České republiky firemních týmů, ve kterém zabodoval Oxygen sportklub s.r.o. před S-Comp Centre a týmem York.

Tratě závodu vedli prostředím brdských hvozdů, kde není nouze o pořádný kopec. Na kratší, 51 km dlouhé, trati museli závodníci vystoupat přes 800 metrů a na trati dlouhé 83 km bylo převýšení okolo 2100 metrů. Na nejvyšší místo trati, Studený vrch, byla umístěna vrchařská prémie a tu vybojoval Radek Dítě, který už po zbytek závodu před sebe nikoho nepustil. Dítě potvrdil roli favorita a s přehledem ve druhém ročníku Krakatit MTB maratonu na královské trati zvítězil.  O druhou příčku se dlouho sváděl zajímavý souboj. Nejprve ji držel Martin Zlámalík, který jel společně s Dítěm na čele závodu, po dvaceti kilometrech ale už nestačil tempu závodníka ČS MTB týmu a začal se propadat. Zezadu dojížděli Ondřej a Standa Bambulovi. Ondřej Zlámalíka dojel a ten neudržel Bambulův nástup, propadl se na třetí příčku, tu už do cíle dovezl. Čtvrtý skončil Standa Bambula. Také na kratší trati se brzo po startu ujala vedení dvojice závodníků, Jan Šťastný z Bike Live a Petr Soukup z Galaxy GS Jistebnice. Skupinku pronásledovatelů setřásli v kopcích, kde peloton špatně odbočil a připravil se o možnost bojovat o prvenství. Nakonec byl o málo rychlejší Jan Šťastný, druhý Petr Soukup a třetí místo získal Pavel Šturm z SK Chodsko. Mezi ženami byla na delší trati nejrychlejší Jana Martínková ze Survival Walmark Colnago před Janou Matláškovou (Cyklo Jiřička) a Janou Batíkovou (Galaxy GS Jistebnice). Kratší trať vyhrála Dáša Svěráková (Rock Machine Cyklomax). Galaxy série stále ještě nekončí, má celkem 9 dílů a už 18. srpna je na programu Galaxy CykloŠvec maraton v Písku, který se jede jako Český pohár v maratonu, závod Velo série MTB a Cykloservis seriálu. VÝSLEDKY 83 KM: Muži:1. DÍTĚ Radek - ČS MTB 3:12:23.9 2. BAMBULA Ondřej - CT Budvar Tábor 3:18:40.8 3. ZLÁMALÍK Martin - Prodoli Racing Team 3:25:15.6 4. BAMBULA Stanislav - CT Budvar Tábor 3:31:47.1 5. SEDLÁČEK Jiří - Galaxy GS Jistebnice 3:35:54.4 6. VOJTĚCH Martin - Cyklo Klub Kučera Znojmo 3:37:50.5 Ženy:1. MARTÍNKOVÁ Jana - Survival Walmark Colnago 4:19:52.9 2. MATLÁŠKOVÁ Jana – Cyklo JIŘIČKA 4:25:17.1 3. BATÍKOVÁ Jana - Galaxy GS Jistebnice 4:29:30.5 VÝSLEDKY 51 KM: Muži:1. ŠŤASTNÝ Jan - Bike-live 1:56:05.1 2. SOUKUP Petr - Galaxy GS Jistebnice 1:56:12.1 3. ŠTURM Pavel - SK Chodsko 2:03:26.74. DUBEC Jan - Vinohradské šlapky 2:03:27.55. KŘÍŽ Martin - Kraken Team 2:03:30.06. VOLNÝ Jindra – Eleven X-Iont  2:03:40.8 Ženy:1. SVĚRÁKOVÁ Dagmar - Rockmachine Cyklomax 2:25:28.9 2. GRAFNETTEROVÁ Petra - 03 PROBIKE 2:26:19.7 3. KRBOVÁ Petra - CT Sauna Bar H. Cerekev 2:28:11.5  Další informace a výsledky najdete na

Diskusní fórum pro: "Dobříšský Krakatit vyhrál Radek Dítě"