Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bikový Kelly´s Beskyd Tour bude „mistrovský“

30.6.2008 12:26

Kelly´s Beskyd tour se jede opět v polovině české maratónové sezóny a pro většinu našich nejlepších maratónců to bude jedna z největších výzev letošního roku. Na dlouhé – šestaosmdesátikilometrové- trati se totiž mohou utkat o mistrovské tituly.

Bookmark and Share

"Je to domácí závod a mistrák, chtěla bych vyhrát,“ říká sebevědomě Barbora Radová z týmu Profil MRX, která se připravuje primárně na Mistrovství světa v maratónu v Italské Villa Basce (6. července) a doufá, že jí forma vydrží i na domácí mistrovství. „Beskyd tour mám moc ráda jednak proto, že jsem doma a nemusím kvůli závodu nikam cestovat, ale také proto, že je to spravedlivá trať – je dlouhá s dlouhými stoupáními, které dokonale prověří kvality závodníka. Například na Radhošť člověk jede do kopce téměř 45 minut. Takové stoupání není snad na žádném jiném maratónu v Čechách. Navíc závěrečná sjezdovka, to je třešnička na dortu. Ještě nikdy se mi ten kopec nepodařil vyjet, musela jsem vždy seskočit z kola a  kousek běžet. Navíc loni jsem se hodně trápila a myslela, že sni nedojedu do cíle, ale člověk prostě musí jet až do konce,“ popisuje trať Bára.

 

Závod ale není určen jen profesionálům, je určen širokému okruhu cyklistů, kteří si chtějí otestovat svou výkonnost na náročné horské trati. „Na trati není moc míst, kde by se dalo odpočívat. Je to maratón se vším všudy a nálepka „Mistrovství republiky“ mu velmi sluší,“ komentuje závod maratónec Ivan Rybařík, který jezdí za tým Sportful.cenytisku.cz Pro Cycling MTB Team.

 

Start hlavního závodu je ve Frenštátě pod Radhoštěm 26. července v 9 hodin.

  • Profil a mapa A trasy je ZDE>>

Pro ty, kteří si netroufají ujet dlouhou štreku, ale přesto si chtějí užít pořádné kopce je určena druhá trasa, dlouhá 45 kilometrů. Stejně jako dlouhá startuje (společně s třetí nejkratší trasou) ve Frenštátě pod Radhoštěm, ale půl hodiny po startu hlavního „mistrovského“ závodu – v 9:30.

  • Profil a mapa B trasy je ZDE>>

Novinkou na letošním ročníku Kelly´s Beskyd touru je třetí trať. „Naším záměrem je přinést i rekreačním jezdcům a fanouškům cyklistiky možnost ochutnat atmosféru závodu a přitom po dojetí do cíle nepadnout únavou. Zároveňn nám jde o to, aby i tato trasa měla horský charakter,“ říká organizátor Libor Hrdina.

 

Třetí trasa měří třicet kilometrů a startuje společně s trasou B z Frenštátského náměstí v 9:30 hodin.

  • Profil a mapa B trasy je ZDE>>

Cíl všech tras je na parkovišti u hotelu Roztoka (asi 3 km od startu závodu). V tomto místě bude klasicky probíhat také prezentace (pátek 25. července - od 15 hod do 22 hod, sobota 26. července - do 8:15)

  • NOVINKA!!! V Dobrém ránu s Českou televizí bude v pátek 18. července od 7.50 hodin pořadatel Beskydtouru Libor Hrdina s úřadující mistryní ČR Barborou Radovou.

Další informace na webu závodu>>

Diskusní fórum pro: "Bikový Kelly´s Beskyd Tour bude „mistrovský“"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |