Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklo Le Mans - 24 hodin na kole bez řevů motoru a smogu

26.4.2010 10:39

Nejstarší středoevropská silniční týmová čtyřiadvacítka letos oslaví plnoletost. Připočteme li k tomu rozšíření o novou kategorii jednotlivců a přidáme li k tomu i elektronickou časomíru, určitě se mají závodníci na co těšit.

Bookmark and Share

Léty prověřený třináctikilometrový okruh se táhne mezi obcemi Šaratice-Milešovice-Otnice mírně zvlněnou krajinou s převýšením 75 metrů. Dostatečně dimenzované zázemí a možnost kempování přímo vedle trati v prostoru startu a cíle přidává závodu na atraktivitě. Zejména noční atmosféra s povzbuzováním patří mezi nezapomenutelné zážitky. Podle předběžných přihlášek to letos opět vypadá na mezinárodní účast česko-slovensko-maďarskou.


Mezi letošní lákadla můžeme zařadit účast české ultramaratonkyně Hanky Ebertové. Účastnice amerického RAAM a slovinského RAS tak přijede okusit i českou vytrvalostní legendu mezi závody. Tentokrát však bude startovat v týmové kategorii a dá tak šanci poměřit si síly i ostatním smíšeným družstvům.


Rekord závodu v kategorii týmů známe. Tým Severní vítr dokázal ujet 833,38 kilometrů za 24 hodin. Kdo však bude prvním z jednotlivců a jak vysoko nasadí laťku, na to si musíme počkat do poloviny září.

Pro ty ze vzdálenějších míst nebo ty, kteří chtějí ještě doladit formu a odzkoušet okruh je umožněn příjezd už v pátek 10.9. od 17 hodin. Je taktéž možno provést registraci a v pohodě si užít večer před tím než to vypukne. V sobotu 11.září 2010 v 11:00 vše začne naostro klasickým „Lemanským“ způsobem. Přihlašte se a buďte u toho i vy. Veškeré info můžete načerpat na www.volny.cz/lemans. Na viděnou v Šaraticích!

 

Adan Kopečný

Diskusní fórum pro: "Cyklo Le Mans - 24 hodin na kole bez řevů motoru a smogu "

Názor Autor Datum a čas
RE: Cyklo Le Mans - ... Bulín Zdeněk 13. 9. 2010, 11:09
RE: Cyklo Le Mans - ... Lowellpro MTB Team 12. 9. 2010, 07:40
RE: Cyklo Le Mans - ... Karel Kalouda 26. 4. 2010, 18:30

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |