Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Praha - Karlovy Vary - Praha se letos nepojede

3.8.2011 13:53

S politováním vám musíme touto cestou oznámit, že letošní ročník nejstaršího a nejdelšího cyklistického závodu v České republice Praha – Karlovy Vary – Praha se dne 17.září 2011 neuskuteční.

Bookmark and Share

Celých pět let od znovuzrození této naší cyklistické klasiky jsme se jako organizační tým snažili závod finančně stabilizovat a neustále zvyšovat jeho sportovní prestiž a společenskou úroveň. Hodnocení  naší práce jsme hledali v reakcích závodníků, sportovních direktorů cyklistických týmů, v postojích médií, u cyklistické veřejnosti a sportovních fanoušků.


Minimální zájem a podpora od ČSTV, Českého svazu cyklistiky, hlavního města Prahy i Karlových Varů, spolu s absolutní neochotou představitelů mezinárodní cyklistické federace UCI umožnit závodu Praha - Karlovy Vary - Praha postoupit po pěti úspěšných ročnících o kategorii výše je příčinou, proč se letošní ročník neuskuteční.


Naši dlouhodobí partneři nepřijali argumentaci představitelů UCI, kdy základní výtka byla již třetím rokem směřována na nepovolenou vzdálenost (rámec pravidel UCI stanoví pro kategorii 1.1 maximální vzdálenost závodu 200 km (délka závodu Praha - Karlovy Vary - Praha se od roku 1921 pohybuje kolem 262 km). Funkcionáři UCI prostě nepochopili, že si tato nejstarší cyklistická klasika ve střední a východní Evropě vyšší kategorii zaslouží - už z pozice historického a sportovního významu.


Za organizační tým musím konstatovat, že jsme po definitivním odmítnutí opakovaného zařazení závodu do kategorie 1.1 UCI z naší strany intenzivně hledali alternativy budoucí podoby závodu (zde musíme jednak poděkovat partnerům, kteří nám přislíbili podporu bez ohledu na postoj UCI i těm partnerům od nichž jsme měli přislíbenou podporu do budoucna a kteří chtěli závodu pomoci do společnosti největších klasik v Evropě). Cyklistické veřejnosti potvrzujeme naše odhodlání věnovat se závodu i v příštích letech, dostáváme se však po čtyřletém působení v kategorii UCI prakticky znovu na začátek cesty - i když zcela nové.
 

Budoucí podobu závodu – otevřený závod jednotlivců jsme po složitých jednáních dali úspěšně dohromady, rozpočet potřebný na novou podobu závodu se však zatím naplnit nepodařil. Pro všechny příznivce závodu Praha - Karlovy Vary - Praha a cyklistiky obecně plánujeme v neuskutečněném termínu cyklistickou vyjížďku po trase závodu, kde můžete všichni alespoň kouskem společné cesty vyjádřit podporu myšlence zachování tohoto klenotu české cyklistiky i pro budoucí generace. Časový harmonogram připravujeme a včas zveřejníme na všech cyklistických webech.


Za organizační tým Praha-Karlovy Vary-Praha

Lubor Tesař

Diskusní fórum pro: "Praha - Karlovy Vary - Praha se letos nepojede"

Názor Autor Datum a čas
RE: Praha - Karlovy ... Jindřich Pulman 20. 3. 2021, 23:31
RE: Praha - Karlovy ... Sonia L. 3. 8. 2011, 14:51

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |