Ondřej Fojtík vyhrál počtvrté Drásala

10.7.2013 10:10

Vítězem jubilejního 20. ročníku Bikemaratonu Drásal České spořitelny, který byl sedmým závodem seriálu Kolo pro život, se stal Ondřej Fojtík (X - SPORTS CannondaleKoma). Nejstarší bikemaraton u nás vyhrál v Holešově už počtvrté v kariéře a stal se tak nejúspěšnějším bikerem tohoto prestižního závodu.

Navíc je super, že se mi podařilo vyhrát právě dvacátý ročník. Jelo se mi výborně, i když to byl urputný boj s Honzou Jobánkem. Jel za mnou třicet vteřin asi dvě hodiny, náskok jsem nebyl schopen zvýšit. Rozhodovalo se až na výjezdu z Fryštáku. Tam už jsem věřil, že by to mohlo vyjít,“ prozradil Ondřej Fojtík, pro něhož je Drásal domácím závodem.

Na druhém místě dojel se ztrátou necelých pěti minut loňský vítěz a držitel rekordního času Jan Jobánek (EP EnergyMeridaBiking Team). Třetí příčkou se může pochlubit biker týmu Česká spořitelna-Specialized Petr Šťastný. Nejrychlejší ženou je čerstvá maratonská mistryně republiky Irena Berková (AmenityExtrem Sport).

Závodu, v němž předával nejlepším ceny bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Grygera, se zúčastnilo včetně dětských kategorií 1850 lidí.

Výsledky (115 km) - muži: 1. Ondřej Fojtík (X-SPORTS CannondaleKoma) 4:41:13 hod., 2. Jan Jobánek (EP EnergyMeridaBiking Team) +4:42 min., 3. Petr Šťastný (Česká spořitelna-Specialized) +12:05, 4. Jan Fojtík (Symbio+ GiantRacing Team) +14:05, 5. Karel Hartl (KellysBikeranch) +17:07.
Ženy: 1. Irena Berková (AmenityExtrem Sport) 6:06:46 hod., 2. Jana Skrbková (Eleven Team Příchovice) +10:59 min.,3. Lucie Javorová +26:13.