Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Start české kriterijní klasiky v roce 2015

2.4.2015 09:07

GIANT LIGA – 14. ročník nejprestižnější silniční série kriterijních závodů v Čechách odstartuje příští týden ve středu 8. dubna ve sportovním areálu SK RAPID PLZEŇ na Doubravce od 17:30 hod. Seriál pak bude pravidelně pokračovat až do 16. září. Cyklisté tak mají po celou sezonu jedinečnou možnost pravidelně závodit a testovat svoji výkonnost.

Bookmark and Share

GIANT LIGA bude opět důležitou prověrkou nejlepších českých jezdců v cyklistické sezoně 2015. Zároveň se v posledních letech stala GIANT LIGA ideálním závodem pro juniory, kteří tak mají jedinečnou možnost blýsknout se před zraky týmových ředitelů a lovců talentů. Loňský vítěz kategorie junioři Jakub Křikava je navíc odchovanec domácího týmu TJ ZČE Cyklistika Plzeň.

 

Zajímavostí je i loňské vítězství Tomáše Holuba, bývalého hokejisty, který se rychle prosadil i na kole a ve službách týmu Sparty se mu podařilo celý seriál vyhrát.

V letošním roce je většina závodů situována do sportovního areálu SK RAPID PLZEŇ, který je stále unikátním areálem v České republice, jak délkou, tak šířkou asfaltové plochy. Právě na Rapidu jsou tak vytvořeny ideální podmínky pro všechny věkové kategorie, které na GIANT LIGU do Plzně dorazí.

 

GIANT LIGA se opět kromě Plzně rozroste i o závody pro nejmladší sportovce přímo v centru měst Město Touškov, Švihov, Březová u Sokolova, Brnířov u Kdyně, Těškov, Kralovice a Kdyně u Domažlic, kde budou připraveny závody letos hlavně pro děti.

 

Můžeme se tedy opět těšit na sérii 14 závodů pro muže, ženy a juniory a 8 závodů pro děti ve věkových kategoriích 2 – 12 let. GIANT LIGA je velice zajímavá i pro samotné jezdce, neb jsou připraveny dresy pro lídry jednotlivých soutěží. Žlutý dres vedoucího jezdce, puntíkatý pro nejaktivnějšího, bílý pro nejlepšího juniora a dres pro nejlepší ženu.

Samozřejmostí je již tradiční soutěž aktivity, nyní nově o trofej „RAPID PLZEŇ“. Chtěli bychom tak více zviditelnit unikátní sportovní areál RAPID, kterému hrozí do čtyř let faktická likvidace!

Jezdci nad 50 let pojedou svůj „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije krásný pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „Vittoria CUP“. A ženy budou soutěžit o „LIV Sýkora - sportswear Cup“. GIANT LIGA to je i série sportovních akcí pro děti ve věkových kategoriích od 2 -12 let (McDonald’s dětská TOUR). Celý seriál pro děti a mládež podporuje „MS Bike Academy“ a svým jménem i bývalý český reprezentant Milan Spěšný.

 

Kalendář a propozice na webu akce www.giantliga.cz

 

Jan Kotal

foto: Tereza Kotalová

 

Diskusní fórum pro: "Start české kriterijní klasiky v roce 2015"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |