Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Náplavku rozezvoní cyklozvonky

8.9.2015 11:25

V sobotu 12. září se náplavka na pražském Smíchově rozezní stovkami cyklistických zvonků. Vltavské nábřeží u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání. Místo původního parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, půjčovna elektrokol, Segway, městských kol a dalších samohybů. Spanilou jízdu Prahou tu zakončí skupiny cyklistů, které se sjedou z celé metropole. Pohodovou akci zakončí koncert skupiny The Love Songs Orchestra.

Bookmark and Share

Na místo je možné dorazit pěšky z blízké zastávky metra Anděl nebo se svézt na kole s některým z průvodců. Místa a časy startů najdete na www.cyklozvoneni.cz.

 

 

Společným zvoněním na cyklistické zvonky se účastníci akce pokusí před polednem probudit smíchovskou náplavku. Ta v uplynulých letech sloužila především k parkování. Město výhledově plánuje oživit tuto část Smíchova a každý tak dostane možnost vyzkoušet si, jak by náplavka mohla v budoucnu vypadat. Společně s uzavřením jednoho jízdního pruhu na ulici Strakonická a Hořejší nábřeží se zde vytvoří prostor pro bezpečný příjezd jízdních kol z obou hlavních směrů.

 

 

Třímetrový pruh v délce 3,5 km pak bude po celý den sloužit jako testovací dráha pro elektrokola, nákladní a městská kola. Na místě bude možné vyzkoušet si jízdu na nejrůznějších šlapacích, odrážecích a jiných dopravních prostředcích. Elektrokola, nákladní kola, skládací či městská kola budou připravena i pro ty, kdo dorazí pěšky nebo přijedou tramvají. Provoz osobních a nákladních automobilů bude zachován ve druhém jízdním pruhu, vzhledem k sobotnímu provozu by měl být průjezd Smíchovem hladký.

 

 

Odpoledne čeká na návštěvníky také módní přehlídka s jízdními koly. Nová i recyklovaná městská kola budu hrát hlavní roli v přehlídce, která ukáže nový rozměr městské cyklistiky – kolo jako životní styl a vyjádření jedinečnosti. Originální modely doprovodí tašky a kabelky značky VAHO Trashion, keré jsou vyráběné z recyklovaných pneumatik, duší a reklamních bannerů.

 

 

Návštěvníci budou moci změřit své síly na kolech i v testech vědomostí. Mobilní dílna Bajkazyl bude zdarma poskytovat jednoduchý servis kol. Iniciativa Cyklisté sobě zase bude na místě sbírat podněty od uživatelů jízdních kol. Kampaň Nakupuj na kole se snaží ukázat, že jízdní kolo může být užitečným pomocníkem i v denním životě rodiny.

 

Akci pořádá sdružení NaKole, nad akcí převzali záštitu náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a za Prahu 5 starosta Radek Klíma a radní pro kulturu Petr Hnyk.

 

Informace o dopravě na kole, metrem či tramvají, program akce, místa a časy odjezdů cyklojízd najdete na oficiálním webu akce www.cyklozvoneni.cz.

Jitka Vrtalová

Diskusní fórum pro: "Náplavku rozezvoní cyklozvonky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |