Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V celé republice se začali stavět Sněhuláci pro Afriku

6.1.2017 08:01

V zimě roku 2012 Společnost Kola pro Afriku, o.p.s., ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka, p.o., odstartovala pod záštitou ministerstva školství originální akci primárně zaměřenou na všechny typy škol v České republice. Nejprve zkušebně v ostravském měřítku, od roku 2013 v měřítku celorepublikovém. Později jsme začali přizývat i firmy a další organizace (Člověk v tísni, dětské domovy, zájmová uskupení...). Učitelé, děti na českých školách, ale i další zapojení nadšenci tak ukazují, že se umí spojit pro dobrou věc a že jim život jiných dětí není lhostejný.

Bookmark and Share

A ani pátý ročník nezůstává bez odezvy. V listopadu jsme začali oslovovat školy, k dnešnímu dni jich máme přihlášených již přes 160 a stále přibývají další. První termín stavění již byl oficiálně vyhlášen od 5.1. do 9.1. a další budou následovat.


K naší velké radosti se školy hlásí opakovaně. Není výjimkou, že s námi letos budou stavět počtvrté či popáté. Princip akce je totiž velmi jednoduchý, zatímco pojetí může být velmi rozmanité, tvůrčí, a právě v tom shledávají školy jisté kouzlo a zachovávají našemu projektu věrnost. Stačí se totiž přihlásit na www.snehulaciproafriku.cz a pak už škola či organizace dostává všechny materiály, informace od nás, pomáháme s prezentací školy na našem facebooku, webu. Na stejné adrese jsou k nalezení i zapojené školy a organizace.


Štavitele nesvazujeme ani pojetím. Každá škola si může přijít se svým vlastním nápadem. Stavět může ze sněhu i z jiného materiálu, může akci pojmout jako sněhulákovský karneval, praktické školy mohou sněhuláky zapojit do své výuky – pekaři pečou sněhulákovské pečivo, tesaři vyrábějí sněhuláky ze dřeva, umělecké školy pojímají sněhuláky třeba jako umělecký tanec, přicházejí se zajímavými výtvarnými pojetími… Fantazii se meze nekladou. Mateřské školy zapojují i rodiče dětí a akci pojímají jako příjemné odpoledne s čajem a stavěním sněhuláků.  Jsou obce, kde se akce stává projektem všech a staví se veřejně na náměstí…


Každý rok se snažíme zpestřovat  zadání. Letos je jednou z možností vytvořit typicky českého sněhuláka. Dobrovolné startovné, příspěvek, který děti zaplatí, pak slouží organizaci Kola pro Afriku na převoz kol dětem do Gambie.


Za dobu existence projektu se nám již zapojilo přes 10 000 dětí, téměř tisícovka škol a získali jsme celkově částku zhruba 800 000 Kč. V Gambii tak díky aktivitě našich školáků narostla možnost vzdělání přes 6 000 dětem.
 

Aktuálně je tedy stále možno se přihlásit a stavět ve vyhlášeném termínu – tomto nebo dalším.


Akce Gymnázia, Ostrava – Hrabůvka, a Kol pro Afriku totiž pomáhá hned dvakrát. Našim dětem a učitelům zajistí příjemnou zábavu a učí je nebýt lhostejnými, dětem v Africe může zajistit lepší budoucnost. A to vše se skrývá za zdánlivě banálním postavením sněhuláka.


Jakékoli další informace na www.snehulaciproafriku.cz, a u Michaely Böhmové, bohmova@ghrabuvka.cz, tel: 776494668

Diskusní fórum pro: "V celé republice se začali stavět Sněhuláci pro Afriku "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014