Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Už jste vyzkoušeli fatbike?

10.1.2019 08:40

Zima cyklistickým výletům a závodům příliš nepřeje, můžete jí ale využít k vyzkoušení něčeho nového. Co takhle fatbike? Jedná se o skvělou možnost, jak si přes zimu užít spoustu zábavy a zároveň si udržet kondici na léto.

Bookmark and Share

Co je fatbike?

 

Fatbike, v překladu jednoduše tlusté kolo, je jízdní kolo, které má extrémně silné terénní pláště. Bylo vyrobeno speciálně pro ježdění ve sněhu, v náročném alpském terénu, ale i po písku. Do Evropy se dostalo teprve před pár lety, od poslední zimy ale zažívá pořádný boom. První fatbiky se vyráběly speciálně pro extrémní závody Iditarod na Aljašce.


Fatbiky mají tu výhodu, že nepotřebují žádné speciální odpružení. Důležité ale je, abyste dodržovali správnou hustotu v pneumatikách. Zde platí pravidlo, že čím měkčí a nerovnější terén, tím méně by mělo být kolo napumpované. To samozřejmě platí především pro zimní variantu. Fatbiky jsou ale populární už i pro letní ježdění, u těch je ale dobré si zanějaké odpružení připlatit.


Půjčit nebo koupit?


Před koupí vlastního fatbiku byste si především měli pár jízd vyzkoušet. Fatbiky dnes k půjčení nabízí v mnoha horských střediscích, vyrazte proto nejdřív na víkend do hor, kolo si půjčte a zjišťujte jeho i své možnosti. Pokud dospějete k přesvědčení, že se pro vás nejedná pouze o jednorázovou sezónní zábavu, je ideální investovat do vlastního. Co byste si před koupí měli ujasnit?

  • Terén, ve kterém budete jezdit
  • Cenové rozpětí – lehčí rám a kvalitnější komponenty vás jako u klasického kola budou stát víc
  • Variantu s nebo bez odpružení
  • Délku vašich jízd – pro delší výlety a expedice je nutný nosičový systém

Kam vyrazit?


Na fatbiku je krásné především to, že se zbavíte omezení terénu. Nejlépe se vám samozřejmě bude jezdit po alespoň trochu ujetém sněhu a zpevněné stopě, ale nemusíte se bát ani místy hlubokého sněhu – tlačení kola k jízdě na fatbiku také patří!
 

Nezapomeňte: Pokud se se svým novým fatbikem vydáte do zahraničí, dejte si pozor, abyste měli sjednané správné cestovní pojištění. Jízda na kole v neupraveném terénu totiž může spadat do kategorie extrémní sporty. K výběru správného cestovního pojištění využijte internetový srovnávač pojištění, kde si vyberete takový produkt, který bude odpovídat vašim aktivitám.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Už jste vyzkoušeli fatbike?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014