Vítězem Zlínské 50 je Marek Rauchfuss

2.10.2019 13:54

V neděli 29. září odstartoval 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Krásný podzimní den přilákal na start celkem 410 závodníků.

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 42 km s převýšením 1050 m, zvítězil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch team) v čase 1:31:29. ,,Překvapila mě výborná konkurence a rychlé tempo hned po startu. Závod jsme si moc užili,” pochvaloval si Marek Rauchfuss, který přijel do Zlína i se svou přítelkyní Zuzanou Skalickou, ta obsadila mezi ženami krásné třetí místo.

Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice (1:31:54). ,,Snažil jsem se hned po startu roztrhat závodní pole, tak aby do technických pasáží tratě nejela velká skupina,” vysvětloval Strnka. To se mu podařilo a vepředu jela dlouho vedoucí pětičlenná skupina. ,,Ve druhém kole Rauchfuss ale zrychlil a na čele jsem s ním zůstal už jenom já a Tomáš Ševců.” Před vrcholem Majáku Marek Rauchfuss znovu zrychlil a definitivně se posunul na zlatou pozici. Třetí se umístil Tomáš Ševců z Amenity ExtremSport Team Zlín (1:32:19). Čtvrté místo obsadil David Bártek (Amenity ExtremSport Team Zlín) a pátý skončil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice).

Loňské prvenství mezi ženami obhájila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch team, 1:51:02). Dvě minuty za ní projela cílovou branou Tereza Nesetová z IN-LIFE cycling team. Třetí byla již zmíněná Zuzana Skalická (Kross Bikeranch team, 2:03:45).

Na kratší 15km trase zvítězil mezi muži Pavel Dubčák (4Ever Cyklo Bulis, 36:27), v těsném závěsu za ním po technických problémech na trati přijel Karel Brudný (Bike 2000) a třetí se umístil Michal Novotný. Mezi ženami zvítězila Libuše Prchalová (4Ever Cyklo Bulis).

Dopoledne se mohli bikeři inspirovat při krátké besedě s Janou Pichlíkovou, Tomášem Ševců a Davidem Bártkem. V areálu závodu se o atmosféru postaral mj. zpěvák z Walesu Dale B Williams. Škola bikové techniky nabídla možnost přiučit se něco nového a ohlas měla hlavně u mladých začínajících závodníků.

,,Letošní ročník navštívilo oproti loňsku více závodníků, mírná změna trasy se setkala s pozitivními ohlasy a celkově se závod zase posunul o krok dále. Chtěli bychom vytvořit pohodový tradiční závod na konci cyklistické sezóny, který díky pozdnímu termínu konání nabídne možnost setkání profesionálních závodníků s nadšenými amatérskými cyklisty. Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play,” říká hlavní pořadatel závodu Ondřej Kobliha.