Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Co si sbalit na cyklovýlet? Poradíme vám

24.1.2022 16:21

Chystáte se po delší době na pořádný cyklovýlet a nejste si jisti, co vše budete potřebovat? Vezměte si k ruce náš seznam, díky kterému při balení na nic zásadního nezapomenete.

Bookmark and Share

Funkční a rychleschnoucí oblečení

Nejvíce místa vždy zabere oblečení. Proto si s sebou vezměte takové, které je skladné, funkční a nemusí se moc často prát. Na kole je důležitý především odvod potu a rychlé schnutí – myslete na to, až budete oblečení vybírat.

 

Navigace nebo mapa

Jestliže se chystáte na cyklistický výlet, nezapomeňte si s sebou vzít osvědčený prostředek k orientaci. Dobrou službu vám udělá cyklonavigace zahrnující už i všechny funkce cyklocomputeru. Použít však můžete také aplikaci v mobilu nebo klasickou mapu, kterou uložíte do mapníku.

 

Batoh či brašna na kolo

Na dlouhou cestu na kole s sebou povezete spoustu věcí, které musíte někam uložit. Kromě cyklistických batohů a brašen budete potřebovat také držáky, které lze instalovat na přední i zadní kolo. Mějte na paměti, že každé kilo navíc silně ovlivňuje jízdní vlastnosti, a dbejte na správné rozložení váhy.

 

Tip: Na krátkou projížďku vám postačí podsedlová brašnička nebo brašna do rámu. Na delší cyklovýlet jsou ideální brašny, které se nacvakávají na sedlovku, nebo brašny na nosič. Ty pojmou až 70 litrů, takže v nich můžete vézt mimo jiné i spací pytel a stan.

 

Foto: Pexels Anna Urlapova 

 

Nezbytné nářadí

Potká-li vás po cestě menší defekt, měli byste ho být schopni bez problémů opravit (samozřejmě v rámci možností). K základnímu vybavení zcela jistě patří rezervní duše, hustilka, lepení a montpáky, bez kterých výměnu duše nezvládnete.

 

Pokud patříte mezi manuálně zručnější cyklisty, přibalte si s sebou také nýtovačku, rychlospojku na řetěz a skládací kombinační kleště, na které výrobci umisťují šroubováky, imbusy a vše, co na kole využijete.

 

Vybavení na kempink

Abyste měli kde složit hlavu, budete potřebovat kempinkové vybavení. Základem je kvalitní stan a spací pytel, ideálně z kategorie ultralight. Nezbytnou položkou na vašem seznamu by měla být také termoizolační karimatka, díky které se vyspíte pohodlně i na chladné a hrbolaté zemi.

 

Tip: Zjistili jste, že potřebujete nový spací pytel? Spací pytel se hodí ne jen na cyklo výlety po Česku ale i na kempování v Chorvatsku a jiných zemích. Porovnejte nabídky stovek e-shopů, přečtěte si uživatelské recenze a nakonec si spacák objednejte s doručením až domů.

 

Set na vaření

Při několikadenním putování jistě oceníte teplé a vydatné jídlo. Připravit si ho můžete na cestovním plynovém vařiči, k němuž stačí přikoupit plynovou kartuši a nějaké to příslušenství. Řešíte-li každý gram, bude se vám hodit klasický ešus, ve kterém jídlo nejen připravíte, ale rovnou i naservírujete.

 

Foto: Pexels Daniel Frank

 

Co dalšího nezapomenout

  • Kvalitní sluneční brýle – Na kole potřebujete mít neustále přehled o tom, co se děje kolem vás. Mějte proto po ruce sluneční brýle, ideálně ty polarizované, díky kterým se vám bude jezdit pohodlně, i když je nebe jako vymetené.
  • Opalovací krém – Za slunečného počasí nezapomeňte na opalovací krém či opalovací mléko s dostatečně vysokým UV faktorem.
  • Cyklolékárnička – Pro případ karambolu mějte po ruce vybavenou cyklolékárničku. Chybět by v ní neměly náplasti, dezinfekce a léky na nejčastější zdravotní potíže, jako je horečka, žaludeční nevolnost nebo alergie.

 

- inzerce - 


Diskusní fórum pro: "Co si sbalit na cyklovýlet? Poradíme vám"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |