Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Závod Bike Valachy se stěhuje z Velkých Karlovic na Bílou a bude dvoudenní

6.5.2022 11:01

VELKÉ KARLOVICE - Sportovní seriál DATART Valachy tour bude pokračovat o druhém červnovém víkendu další akcí: závodem horských kol Bike Valachy Bílá. Jak název napovídá, po letech se akce přesouvá z Velkých Karlovic do nedalekého střediska v Bílé. Letos navíc bude dvoudenní: v sobotu 11. června se pojede tradiční závod s trasami pro dospělé i děti, v neděli 12. června naváže Bike festival Bílá pro rodiny s dětmi.

Bookmark and Share

„Ski Bílá, oblíbený zimní lyžařský a v létě cyklistický rodinný areál, se nachází jen 25 kilometrů od Velkých Karlovic. Okolí nabízí velmi podobné terény jako u nás v Resortu Valachy. Cílem změny je představit účastníkům DATART Valachy tour další výjezdy a sjezdy v Beskydech a nabídnout i lepší zázemí. Součástí trasy Bike Valachy Bílá jsou nejen místní bike traily, ale po dohodě s ochránci přírody bikeři zavítají na dlouhé trase i na slovenskou část CHKO Beskydy,“ vysvětlil hlavní organizátor z Resortu Valachy Bohuslav Komín. Registrace dospělých i dětí probíhají na www.valachytour.cz. Při přihlášení do 13. května platí nejvýhodnější ceny startovného.
Start i cíl závodu bude u hlavní sjezdovky Ski areálu Bílá. Trasa povede okolními členitými terény směrem na česko-slovenskou hranici. Bikeři budou kopírovat Stezku Českem, která vede po hranici celé republiky, a několik kilometrů pojedou i po Kysucké cyklomagistrále. Závěrečná pasáž je zavede i na zdejší vyhlášené bike traily Bílá. Kratší fitness trasa měří 21 kilometrů, hlavní závod obnáší celkem 48 kilometrů s převýšením 1500 metrů. „Trasa je o něco méně náročná, než bývala ve Velkých Karlovicích. Přinese sportovcům zpestření v podobě nového prostředí a nových výzev,“ doplnil Bohuslav Komín.
V neděli 12. června se pak uskuteční Bike festival Bílá pro rodiny s dětmi. Pořadatelé připravují testování kol, měřené jízdy na single trailech a doprovodný program pro děti. Ty se navíc mohou vyřádit v oblíbeném dětském parku na Bílé s lanovým centrem, vodním světem, trampolínami a dalšími atrakcemi.
Seriál DATART Valachy tour, pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice, zahrnuje celkem čtyři závody během roku, které jsou bodově propojené. Po únorové Noční stopě Valachy a červnovém Bike Valachy Bílá bude následovat nejnavštěvovanější akce – triatlon Valachy man 5. a 6. srpna v Novém Hrozenkově, seriál zakončí 22. října závod Běhej Valachy ve Velkých Karlovicích.
Více informací: www.valachytour.cz

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |