Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Putování po vinařských stezkách Strážnicka

31.5.2022 10:23

Sezóna 11 výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách je zahájena. V červnu nás čekají hned 3 výlety. Putování po vinařských stezkách Strážnicka, Hudba na kole a Expedice Krajem André.

Bookmark and Share

Třetí květnovou sobotu se uskutečnil druhý výlet Májové putování okolím Modrých Hor a pokračuje tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná v sobotu 4. června Putování po vinařských stezkách Strážnicka​.

 


„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátor akce Martin Fiala z Partnerství, o.p.s. Účastníky provedeme slováckou krajinou a vinařskými obcemi s malovanými sklepy s modrobílou obrovnávkou a šťavnatými víny. Cyklisté se zastaví v Rodném domě bratrů Uprkových, u Rozhledny Travičná s vyhlídkou na hřebeny Pálavy, Vizovické vrchy, Bílé Karpaty, hrad Buchlov nebo poutní místo - Svatý Antoníček u Blatnice, případně navštíví Salaš Travičná s přírodní zahradou, malým muzeem kopaničářských roubených staveb salaše a oskerušovým arboretum  s expozicí. Pěší turisté si místo toho vyšlápnou na vrch Žerotín, přírodní památku s kaplí a dalekými výhledy nebo navštíví muzeum v Hotařské Búdě.
Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u kněždubského Vinařství Chromeček vystoupí i místní Mužský pěvecký sbor. Vinařství Kubica nabídne kyselicu s klobáskem, gulášovou polévku, chléb s masovou pomazánkou a makové vdolky. Vinařství Chromeček nabízí prohlídku sklepa, grilované selátko, krajance od babičky, koláčky, báleše, oškvarky. Vinařství Vitis potěší patenty, škvarkovou pomazánkou a domácími limonádami. Další zastávka je např. ve Vinařství Bučkovi, kde nabídnou slaný štrůdl se zelím a moravské koláče.
Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se na náměstí Svobody ve Strážnici v sobotu 4.  června od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Martin Fiala. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni (www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli bude připravený doprovodný program od Vinařů Strážnicka v podobě -  otevřené sklepy, ochutnávka vín petrovských a strážnických vinařů, cimbálka a nabídka teplého občerstvení.
Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě.
Více informací najdete na https://www.vinarske.stezky.cz/akce/Krajem-vina-Putovani-po-vinarskych-stezkach-Strazn.

Termíny dalších výletů Krajem vína najdete na www.vinarske.stezky.cz.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |