Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Krajem vína po Moravských vinařských stezkách

13.9.2022 13:56

Seriál výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách se blíží do finiše. Třetí zářijovou sobotu nás čeká "Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska", první říjnovou sobotu pak "Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska".

Bookmark and Share

Třetí zářijovou sobotu se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska a pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná  Kyjovsko v sobotu 1. října.

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková, Partnerství, o.p.s. V těsné blízkosti historického města Znojma najdete nové a neokoukané cyklostezky a trasy, které vás zavedou na všechny světové strany. Znojemsko je krajem nejen vína, ale i přírodních krás. Ukážeme vám jeho rozmanitost v podobě drsnějších úseků skalních amfiteátrů, ale i více dostupnější nivní louky a vřesoviště, která jsou domovem mnoha endemických druhů fauny a flory. Během tour budete moci ochutnat místní speciality, burčák a vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako je chléb s domácí paštikou, škvarkovou nebo sýrovou pomazánkou, polévku s játrovými knedlíčky, domácí sekanou a bramborovým salátem v rodinném vinařství K96 Winery v Konicích. V Chrámu vína Romana Poláka se můžete těšit na prohlídku historického sklepu ze 17. století a na chléb s trhaným masem, domácí slaninádou a čerstvě praženou kávou.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se ve venkovním areálu znojemského Louckého klášteru v sobotu 17. září od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni (
www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli bude připravený doprovodný program v podobě -  cimbálová muzika Širúch, ochutnávka vín Znovínu Znojmo, a nabídka občerstvení z Gatoproduction.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na
e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz.

Více informací najdete na https://www.vinarske.stezky.cz/akce/Krajem-vina-Tour-de-burcak-po-vinarskych-stezkach

Fotografie pro doplnění článku volně ke stažení zde:
https://drive.google.com/drive/folders/1-XdUbashry5VlhZpSe6XR65-KXv8kLX7?usp=sharing (autorem je Partnerství o.p.s)

Kontakt:
Romana Tomášková, manažer seriálu akcí Krajem vína,
romana.tomaskova@nap.cz, 775 490 125

www.vinarske.stezky.cz  I facebook.com/VinarskeStezky I instagram.com/vinarskaturistika
Partnerství, o.p.s. | Údolní 33 | 602 00 Brno

 

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |