Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kam na kole po Evropě během zimy

19.10.2022 08:52

Češi jsou národem cyklistů. Neexistuje sport, který by našinci tak často rádi a vykonávali. Smutnou pravdou však je, že středoevropské klima jízdním kolům od října do března moc nepřeje. Někdo se pak utužuje v sedle kola i v mrazu, jiný v obýváku staví trenažér, ale většina cyklistů se celou zimu prostě jen těší na jaro. To těšení si přitom na řadě míst v Evropě můžete zkrátit.

Bookmark and Share

 

Mallorca pro silničáře

Zimním rájem vyznavačů silniční cyklistiky je jednoznačně Mallorca. Panují tu příjemné teploty a zdejší rozmanité terény umožňují komplexní trénink na celou nadcházející sezónu. Chce se vám do hor? Vyrazte do vnitrozemí! Nebo raději dlouhou rovinatou etapu na nácvik vytrvalosti? Potom se pohybujte na pobřeží! Přesně takhle to tu praktikují nadšení hobbíci i profesionální cyklisté z celé Evropy. Koncem zimy tu je tak snad více kol než aut. Ale to je hlavně tím, že automobilový provoz tu rozhodně nedosahuje kontinentální hustoty. A kdyby přece jen počasí nevyšlo, můžete si tu nějaké to auto půjčit a vyrazit poznávat krásy tohoto ostrova v něm. Strach mít nemusíte. Jednak se tu jezdí snadno i autem a jednak půjčovny mají vždy pojištění auta sjednané, takže riziko nehrozí.

 

Finale Ligure pro milovníky trailů

Čím je pro silničáře Mallorca, tím je pro bajkery okolí italského městečka Finale Ligure. Zatímco v Praze panují teploty kolem bodu mrazu a plískanice střídá plískanici, u pobřeží Janovského zálivu jako by právě vrcholilo jaro. Dýchat slaný mořský vzduch sem ale horští cyklisté nejezdí. Ty sem táhnou desítky a desítky kilometrů trailů v kopcích, které se zvedají hned od pobřeží. Najdete tu trasy, které zvládnou i malé děti, středně těžké i ty pro opravdové fajnšmekry. Cross country terény se střídají s all mountain i endurem. Prostě pro každého něco. Dobrou zprávou je i to, že za pár hodin jste tu autem. Stále se pohybujeme po Evropské unii, a tak odpadá například povinnost mít s sebou pas nebo sjednat si povinné ručení nad rámec toho, co máte z domova.

 

 

Řecko pro každého

Řecko možná není nejvyhlášenější cyklistickou destinací, pokud ale máte trochu dobrodružnějšího ducha, určitě se sem vydejte. Staré antické památky v této části roku téměř zejí prázdnotou a celé Řecko si žije svým poklidným životem, ke kterému pomalé courání se na kole skvěle padne. Malebnou krajinu v zimě dokresluje mírné počasí. Jen se musíte připravit na bolavé nohy. Celé Řecko je kopcovité a žádný metr nedá zadarmo. Každý výhled je pak zaslouženou odměnou. A ve sjezdech ale opatrně, ať nemusíte využívat cestovní pojištění, které byste před cestou na cyklistickou dovolenou určitě měli uzavřít.

 

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |