Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Malevil Cup 2023 startuje už za tři měsíce

17.3.2023 10:46

Maratonská klasikaMalevil Cup se blíží. Závod pro bikerky a bikery všech výkonnostních úrovní, který se pojede v Lužických horách 17. června, nabídne opětčtyři trasy. I letos je Malevil zapsán v kalendáři světové cyklistické federace UCI a to dokonce jako C1! Což znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými si můžete poměřit své síly na 100 km trati.

Bookmark and Share

 

Ale především hobby bikeři si přijdou na své. Opět budou připraveny atraktivní trasy na čtyřech závodních distancích v rozmezí 30 - 100 km a k tomu i pohodová rodinná cyklojízda, která je určena všem, kteří nemají závodní ambice a chtějí si užít krásný den v sedle kola. Trasy Malevil Cupu doznají jen malých změn. Stěžejní místa tras budou ale zachována. Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšinky vás provedou nejzajímavějšími místy, které okolní lesy a kopce nabízí - pohraniční singltrek k jezeru Kristýna v Hrádku nad Nisou, hravé traily na německé části tras, výjezd na Hvozd či nádherná panoramata okolo dominanty Lužických hor - vrcholu Luž.

„Aktuálně řešíme průjezd lázeňským městem Oybin, kde budou probíhat stavební práce na hlavní ulici a přesun občerstvovací stanice“, informuje šéf pořadatelského týmu Radek Patrák.

 

 

V současné chvíli jsou přihlášeni závodníci už ze sedmi zemí Evropy.

Sdílení společných zážitků a týmový duch, to je závod dvojic, který neustále nabírá na popularitě a prestiži. Na Malevilu tato kategorie má již svou tradici. Celkem na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě. Právě zde vznikají trofeje pro vítěze Tour de France.

 

Jistě již mnoho z vás slyšelo, či se zúčastnilo seriáluMarathonMAN Europe.

Pět nejlepších akcí v Německu, Itálii, Rakousku a České republice tvoří v roce 2023 opět populární mezinárodní sérii horských kol. Kromě Malevilu Cupu a Krále Šumavy jsou součástí seriálu ještě rakouský SalzkammergutTrophy, německý Erzgebirgs-Bike-Marathon a finálový KronplatzKing v Itálii. Většina závodů má za sebou více než 20 ročníků a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každý rok se všech pěti maratonů účastní přes 8000 závodníků.

27. 5. 2023 Author Král Šumavy

17. 6. 2023 Malevil Cup

15. 7. 2023 Salzkammergut Trophy 

6. 8. 2023 Erzgebirgs-Bike-Marathon 

2. 9. 2023 KronplatzKing

Více informací k MME www.marathon-man.eu

 

 

Už víte, co budete dělat o víkendu 17. a 18. června 2023? Malevil Cup byste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte i Facebook a Instagram.

 

Foto: Anna Šíma Kopková

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |