Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Sudety Tour se vrací. Cyklomaraton po Broumovsku se pojede po 10 letech

5.5.2023 11:17

Po desetileté pauze se letos opět koná silniční cyklistický maraton DEKOM SYSTEM Sudety Tour. Závodníci mohou v neděli 21. května 2023 poměřit své síly na dlouhé (170 km) či krátké (101 km) trati vedoucí východočeským regionem Broumovsko.

Bookmark and Share

 

„Obnovený závod DEKOM SYSTEM Sudety Tour bude jedním z pěti českých silničních maratonů. Naším cílem jeoslovit a přitáhnout cyklistické nadšence z celé Evropy, rádi bychom se dostali i do světové maratónské série Granfondo,“prozrazuje hlavní pořadatel Josef Říha.

Oproti minulým ročníkům, kdy se začínalo v Teplicích nad Metují, se nyní cyklisté postaví na startna Mírovém náměstí v Broumověa závod povede částečně i sousedním Polskem. Poté sevrátí zpět na původní trasu přes Vysokou Srbskou do Police nad Metují a Teplic nad Metují, dlouhá varianta se navíc protáhne i přes Adršpach. Pořadatelé očekávají na znovuobnoveném závodě kolem 400 účastníků.

Ambasadorem se stal Tomáš Konečný, bývalý vynikající cyklista, reprezentační trenér a vítěz mj. etapy na slavné Vueltě. Součástí DEKOM SYSTEM Sudety Tour je také VIP program pro ty, kteří chtějí zažít toto klání jako elitní cyklisté,a doprovodné závody pro děti v Broumově a okolí.

Cyklistický maraton Sudety Tour byl založen v roce 2004 Tomášem Čadoua pravidelně se opakoval až do roku 2013, kdy ho vyhrál olympijský šampion Jaroslav Kulhavý. Kvůli rozsáhlým uzavírkám silnic a náročným bezpečnostním opatřením v terénu však musel být v roce 2014 zrušen. Obnovit se jej rozhodli zástupci CK Pardubice v čele s Josefem Říhou, jenž se klání sám před lety účastnil.

DEKOM SYSTEM Sudety Tour se těší plné podpoře Královéhradeckého kraje, města Broumov a organizačního týmu kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Ten bude mít v cíli stánek s informacemi o této prestižní soutěži vyhlášené Evropskou unií a pozitivních dopadech kandidatury na celý broumovský region. Závod podporuje také polské město Radków v čele se starostou Aleksandrem Mielniczukem.

 

 

Zájemci o start se mohou registrovat nahttp://www.ckpardubice.cz/sudetytour.

 

Na závěr pozvánka od organizátora Josefa Říhy:

„Přijďte fandit a také si vydělat nějakou korunu. Na celý závod je třeba spoustu pořadatelů na křižovatkách. Registrujte se a dejte nám vědět, kde s vámi můžeme počítat,“ vzkazuje Říhadomácím fanouškům cyklistiky, kteří se mohou registrovat zde.

 

 

Kontakt:

Josef Říha
724 895 086
ckpardubice@gmail.com
CK Pardubice, spolek
Češkova 1125, 530 02 Pardubice

 

 

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |