Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

25. ročník cyklistického závodu Pražská padesátka je za námi. Ve slunném počasí si závod nenechalo ujít přes 1200 závodníků, závodnic a dětí

19.9.2023 10:16

Fanoušci, amatérští ale i profesionální sportovci ze světa cyklistiky na horských a gravel kolech se v sobotu sjeli po pětadvacáté do pražských Dejvic. Na start Pražské padesátky se letos opět postavilo přes 1200 mužů a žen. Nechyběl ani Pražský dětský sprint, ve kterém se utkalo přes 200 dětí. Celý závod nesl třetím rokem podtitul Memoriál Jana Hrubeše, v rámci vzpomínky na jednoho z podporovatelů a zakladatelů akce.

Bookmark and Share

Letošní ročník Pražské padesátky se opravdu vydařil, a to nejen díky skvělému počasí a bohatému doprovodnému programu, ale také díky nasazení a odhodlání všech závodníků, kteří se letos postarali nejen o rekordní výsledky, ale i o zcela jedinečný zážitek pro všechny přítomné fanoušky. Přesto, že je závod prakticky pro každého, kdo má vztah k pohybu a především cyklistice, se skupina současných či bývalých profesionálních závodníků přičinila o skvělé výsledky a souboje do posledního kilometru.

 Stejně jako v loňském roce tak i letos probíhal souboj o první místo v mužské kategorii prakticky do poslední zatáčky. V posledním úseku nastoupil Jan Beneš, který obhájil, a dokonce po čtvrté v řadě v čase 1:29:11vyhrál 25. ročník Pražské padesátky. Svým výkonem dosáhl času pod hodinu a půl a v cílí bylo vidět, že má z letošního výsledku upřímnou radost.
„Jsem rád, vyhrál jsem tady po 4. a na tenhle závod jsem hodně mířil, je to konec sezóny. Bylo to jako vždy těžký a rozhodl až poslední kopec. Jsem rád, že jsem to vyhrál a obhájil“, shrnul vítěz závodu, který ocenil i skvělý výkon druhého Vojtěcha Stránského, který dojel do cíle v čase 1:29:17. Hned v závěsu a na celkovém třetím místě dorazil do cíle v oslavách na zadním kole David Bártekv čase 1:29:24. Všichni tři závodníci tak pokořili hranici hodiny a půl.


Mezi ženami si letos jela Jana Dubcová svůj vlastní závod a vítězstvím s neuvěřitelným časem
1:40:23 oslavila hattrick na Pražské padesátce. Zaostala tak za vítězem závodu Janem Benešem o pouhých 11 minut. „Jsem strašně nadšená z výkonu a z krásnýho počasí, ze skvělýho závodu, Jsme tady po 3. a vždycky si to tady strašně moc užívám, letos extra! Fyzicky se cítím nejlíp za poslední roky, takže mě to ani tolik nebolelo, akorát ty první kopce tady v Praze klasicky štíply. Takže jsem si musela vybudovat pozici a pak jsem tedy, přiznám se, povozila se silnými skupinami a občas jsem to vzala sama za sebe, takže tak různě jsem se přelívala a bylo to skvělý!“,hodnotila se značným nadšením z vítězství Jana Dubcová. Druhou ženou v cíli byla bývalá profesionální jezdkyně, mistryně Evropy 2014 Tereza Vlk Huříková v čase 1:51:59, třetí dojela v čase 1:54:08 Kamila Maříková. Prvních 8 žen letošního ročníku dokázalo dostat svůj čas pod 2 hodiny.

 

 

Horkou novinou byla kategorie Decathlon Gravel Challenge, ve které se závodníci utkali na populárních gravelových kolech. Vítěz Patrik Lienertd osáhl neuvěřitelného výsledku s časem1:29:50 kdy za vítězem Janem Beneš na MTB kole zaostal o pouhých39 vteřin. V ženské kategorii ovládla gravel Jana Lenemayers krásným časem 2:00:25a na gravelu dokázala konkurovat těm nejlepším ženám. Gravel kategorie ukázala, že na Pražskou padesátku patří a v budoucích letech s ní napevno počítáme.

 

Pro děti byl již tradičně připraven Pražský dětský sprint. Děti od 3 do 11 let si mohly vyzkoušet nezapomenutelnou závodní atmosféru v rámci své věkové kategorie na trati, přímo v dějišti Pražské padesátky.

 

Největší cyklistické klání se startem na území Prahy nabídlo účastníkům 50 Km trasu s převýšením 910 m. Pražská padesátka je díky své lokalitě a zázemí jedinečnou cyklistickou sportovní událostí roku, která nabízí závodit i v týmových, párových či rodinných kategoriích. Díky krásnému počasí probíhal v areálu i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, včetně závěrečné tomboly. Velmi se vydařily u nové dva FANPOINTY, kde během závodu vládla jedinečná atmosféra za doprovodu skvělých bubeníků.

 

Akce se uskutečnila pod záštitou Hlavního města Prahy, Městské části Praha 6 a dalších partnerů akce. Dále jí podpořilo České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební ČVUT a konání umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

 

 

 

FOTOGRAFIE 2023:

https://www.flickr.com/photos/142485817@N05/albums/72177720311238242

 

Kontakty

Oficiální stránky závodu: https://prazska50.cz

Facebook: https://www.facebook.com/Prazska50

Instagram: https://www.instagram.com/prazska50/

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |