Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Běhej Valachy ve Velkých Karlovicích odstartuje maratonská legenda Eva Vrabcová Nývltová

19.10.2023 13:59

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelépřipravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová.

Bookmark and Share

 

Ve stejný den budou vyhlášení také absolutní vítězové seriálu, který v průběhu celého roku tradičně zahrnuje čtyři závody v různých disciplínách na Valašsku. „Srdečně zveme sportovce všeho věku i kondice. Přijďte se proběhnout podzimní přírodou, která je v tomto čase opravdu nádherná, a užít si tradičně skvělou atmosféru závodu. Pro dospělé máme trasy na 6 a 12 kilometrů, pro děti závody v šesti věkových kategoriích na 100 až 1 800 metrů. Malí sportovci se mohou těšit i na oblíbenou odměnu v podobě perníkové medaile a sladký dárek od patrona dětských závodů Franz Josef Kaiser,“ zve hlavní organizátor Bohuslav Komín.

Účast Evy Vrabcové Nývltové, která nejprve v pravé poledne odstartuje hlavní závod a vzápětí se sama zapojí do kratšího závodu na 6 kilometrů, bude pro mnohé sportovce jistě atraktivním zpestřením. Někdejší úspěšná běžkyně na lyžích a následně skvělá atletka, držitelka českého rekordu v maratonu a účastnice pěti olympijských her, letos ukončila aktivní kariéru, i nadále se však věnuje podpoře sportu, mj. jako vedoucí projektu Mattoni FreeRun, jenž sdružuje po celé republice kouče kondičního běhu pod hlavičkou Runczech. V rámci těchto aktivit navštíví také Velké Karlovice. Běh na 6 kilometrů pro ni bude netypickou distancí.

 

 

„Takto dlouhé trasy jsem běhala jako malá a pak i celou mou lyžařskou kariéru, vždycky jsem je měla moc ráda. Do Beskyd, na Valašsko, se moc těším. V Beskydech jsem byla jen jednou a bylo to moc fajn. Když přišla nabídka si tady zazávodit, přišlo mi to jako skvělá myšlenka. Bude to pro mě velká nostalgie a vzpomínka na mládí,“ svěřila se Eva Vrabcová Nývltová.

Na start závodu se postaví mj. i nejznámější český Ironman Petr Vabroušek, letošní patron Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour, což bude jistě vítanou příležitostí změřit síly s českou triatlonovou legendou.

 

 

Připraven bude také na doprovodný program se stánky partnerů nebo živým vysíláním ze závodu, Kilpi horská prémie nebo „ponožková“ výzva“ ředitele závodu. V hotelu Galik, u nějž bude start i cíl závodu, se mohou závodníci převléknout, občerstvit i ohřát po závodě.

Více na www.valachytour.cz

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |