Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Není obal jako obal aneb vyprávění o tom, v čem nám přišlo zabalené kolo

18.12.2023 10:37

Krabice a obaly nemusí vždy obsahovat to, co je na nich napsáno. To je běžné, ale věděli jste, že dodavatel může označit krabici tak, aby vypadala, jako kdyby obsahovala úplně něco jiného zcela záměrně? To platí i o speciálních obalech na kolo.

Bookmark and Share

Příklad z loňských Vánoc – koupili jsme tatínkovi pod stromeček nové jízdní kolo. Ve specializované prodejně jsme vyzkoušeli kolo, o kterém jsme byli přesvědčeni, že bude tátovi vyhovovat (přesvědčit tatínka, aby si kolo šel do obchodu vyzkoušet, bylo nad naše síly). Protože by se nám kolo nevešlo do vozu, domluvili jsme se s prodejcem, že nám ho zašle na danou adresu. Ujistili nás, že bude dopraveno v pořádku, a to ve speciálním obalu.

Jaké bylo naše překvapení, když dorazila přepravní služba a její zaměstnanci začali ze svého autadolovat krabici, na které bylo nápadné vyobrazení televize.

„Vezeme vám televizi, mladej pane!“ volali, když jsem jim vyšel vstříc. Samozřejmě jsem se hned z počátku snažil jejich konání zarazit, ale bylo to marné. Velkou kartonovou krabici opřeli o zeď, chtěli podepsat papír a že spěchají na další místo. Nechtěl jsem je zdržovat, a tak jsem papír podepsal. Vždyť si pro to zas mohou přijet, až se situace vysvětlí a vyřeší.Koukal jsem na krabici s obrázkem televize a už se chystal zavolat prodejci kol, co to má znamenat. Pak jsem si ale uvědomil jednu věc. U obrázku televize nacházela i značka kola, které jsme zakoupili.

No nebudu to protahovat, skutečně se jednalo o kolo a bylo precizně zabalené. Prodejce si jednoduše zjistil, že přepravní společnosti dávají na elektroniku extra pozor a s balíčky, které různou elektroniku zjevně obsahují, zachází přeci jen opatrněji. Nechal si tedy vyrobit speciální krabice na kolo.Takové, aby vypadaly, že v nich je drahá plazmová televize. Inu, u nás to účel splnilo.

A překvapený byl i tatínek. Už z dálky viděl, jak na něj pod vánočním stromečkem čeká velká dárková krabice. Nijak jsme ji dále nebalili, jen opatřili ohromnou vánoční mašlí. S nadšením se přihnal ke krabici, těšíc se na novou televizi. Byl chvilku v rozpacích, ne že ne. Nicméně kolo mu také udělalo velkou radost a jezdí na něm velmi rád a často.

 

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |