Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valachy tour přilákala dva tisíce sportovců, dvanáctý ročník odstartuje Noční stopou Valachy

2.1.2024 14:14

Téměř dvě tisícovky sportovců se během roku 2023 zapojily do DATART Valachy tour, tradiční sériesportovních akcína Valašsku. Do nacházejícího dvanáctého ročníku seriál vstoupí v sobotu 3. února 2024 populárním běžkařským závodem Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích, a to se zajímavým sportovním hostem: role čestného startéra se ujme někdejší úspěšná běžkyně na lyžích a trojnásobná účastnice olympijských her Eva Vrabcová Nývltová.

Bookmark and Share

 

V oblíbené běžkařské lokalitě údolí Léskové ve Velkých Karlovicích opět chystáme dvě trasy v délce 7,5 a 15 kilometrů, nebudou samozřejmě chybět ani oblíbené závody pro děti,“ uvedl hlavní organizátor DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

Noční stopa Valachy je mezi sportovci velmi oblíbená pro svou netradiční atmosféru. Koná se totiž za tmy a závodníci si svítí na cestu čelovkami. Zatímco dospělí startují v 18 hodin, dětské závody se běží ještě před setměním, vše s komfortním intervalovým startem. „Připravujeme i doprovodný program, testování běžekYoko nebo živé vysílání z celého závodu, Hyra sport zajistí závodníkům před startem servis a namazání běžek a pro občerstvení i převlečení je možné využít zázemí hotelu Galik, u nějž je start i cíl,“doplnil Bohuslav Komín. Registrace probíhá na webu www.valachytour.cz.

 

 

DATART Valachy tour patří k nejtradičnějším sportovním seriálům v České republice. Jedinečná je tím, že se oproti jiným sériím nevěnuje jen jednomu druhu sportu, ale klade důraz na všestrannost. Tvoří ji celkem čtyři závody v různých disciplínách: běžkách, triatlonu, běhu a maratonu horských kol. Triatlonový závod Valachy man u vodní nádrže Bystřička je navíc od roku 2023 rozšířen o speciální kategorii v rámci evropského poháru XTERRA.

Všechny závody jsou bodově propojeny, na závěr se vyhlašují také absolutní vítězové. Letos se jimi stali Petr Šťastný a Anna Lužná.„Ti, kdo absolvují celý seriál, mohou být právem hrdí na svou všestrannost. Přitom zdaleka nemusí v závodech dosahovat profi výkonů. Vždy máme připravené nejen trasy pro zdatné a trénované sportovce, ale i lehčí trasy pro hobíky. Součástí je navíc Dětská Franz Josef Kaiser Valachy tour pro děti, které loni tvořily téměř třetinu účastníků. Snažíme se přispívat k jejich sportování a zdravému pohybu, všechny závody odpovídají potřebám a možnostem podle věku. Velmi nás těší, že se tour účastní celé dětské sportovní kluby a jako patron Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour s námi spolupracuje nejlepší český Ironman a zkušený sportovec Petr Vabroušek, sám otec dvou sportujících dětí. Díky partnerům můžeme udržovat startovné dětí stále na symbolické výši,“ uzavřel Bohuslav Komín.

 

Kalendář DATART Valachy tour 2024:

3. 2. - NOČNÍ STOPA VALACHY (Resort Valachy Velké Karlovice)

22. – 23. 6. - VALACHY MAN (Bystřička)

7. 9. - BIKE VALACHY BÍLÁ (Ski areál Bílá)

19. 10. - BĚHEJ VALACHY (Resort Valachy Velké Karlovice)

www.valachytour.cz

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |