Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

OZP 50 PODRALSKO JIŽ TUTO NEDĚLI!

7.6.2024 13:32

Rok utekl jako voda a 14. ročník OZP 50 Podralsko je tady! V neděli 9. června 2024 se závodníci postaví na start závodu v Osečné. Závod je dlouhá léta zařazen do seriálu závodů Galaxy série. Na závodníky bude čekat trasa OZP 50 km a DR.Witt 26 km. Slavnostní start proběhne v přilehlých Lázních Kunratice, které jsou od zázemí závodu vzdáleny necelé 2 km. Pořadatelé závodu Eleven Head Cyklolive si v letošním roce pohráli s trasou, a především pro závodníky dlouhé 50km trasy čeká velká změna. Závodníci již nepojedou do obory VLS, ale pojedou dva okruhy trasy krátké. Jak zmiňuje ředitel závodu Lukáš Gamba, jedná se o pozitivní rozhodnutí. V oboře mohli závodníci závodit pouze na asfaltových silnicích a nemohli nikam vybočit. Okruh 25 km nabízí řadu hravých a pestrých úseků, ale také místa, kde si závodník odpočine. Trasa závodu je sjízdná jak pro elitní závodníky, tak pro hobby jezdce či závodníky na gravelových kolech, kteří v rámci 50km trasy mají svoji kategorii.

Bookmark and Share

 

Po bahnitém víkendu mohou závodníci očekávat pravé cyklistické počasí, a to ve vojenském prostoru Ralsko. Závodníci si užijí nádherné výhledy na Ještěd, Ralsko či Děvín. Trasa vede po zpevněných lesních cestách, loukách, ale občas bude na závodníky čekat v borovicových lesích nějaký ten písek. I letos jsme z trasy závodu odebrali asfaltové cesty, dodává ředitel závodu Lukáš Gamba.

OZP 50 PODRALSKO také myslí na nejmenší závodníky a malé naděje cyklistiky! Pro nejmenší závodníky od odrážedel po věkovou kategorii 7–8 let máme připraveny dětské Kubíkovy závody v areálu ZŠ Osečná. Starší děti následně vyrazí na trasu 27 km na dětský maraton, kde si vyzkouší délku závodu jako dospělí závodníci. Pro děti bude připraven během celého dne bohatý doprovodný program formou Kubíkovy cyklo zóny, kde na děti budou čekat soutěže a cyklistické dovednosti na bike dráze.

 

 

 

I když se nemůžeme srovnávat s největšími cyklistickými závody v republice, přesto pro závodníky nabízíme stejný servis. Závodníci při prezentaci budou mít připravenou dárkovou tašku s reklamním dárkem k závodu, ale také dárky od partnerů Amix a Alpa. Letošní novinkou je výběr ze tří jídel. Víme, že si závod vybírají také zloději kol, proto prosíme všechny závodníky, aby si kola dávali do oploceného depa, kde kolo bude hlídané. Na unavené závodníky budou čekat v zóně OZP maséři, kteří vás po náročném výkonu dají dohromady. Každý závodník od dětí až po dospělé dostane v cíli účastnickou medaili jako vzpomínku na 14. ročník. Celý cyklistický den v Osečné uzavře slavnostní vyhlášení a také bohatá tombola, která letos bude stát za to!

 

 

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Zdravotní pojišťovně OZP, hlavním partnerům DrWitt, Kubík, Alpa, Amix a také Libereckému kraji a městu Osečná.

 

Online registrace jsou spuštěny do čtvrtka 22:00. Následně bude možné se přihlásit na jednu z tras či dětské závody i na místě. Více informací naleznete na webových stránkách závodu www.mtbpodralsko.cz

 

Těšíme se na vás!

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |