Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Triatlon pro celou rodinu Valachy man odstartuje léto u Bystřičky, nabídne nové trasy

7.6.2024 14:05

BYSTŘIČKA – Největší triatlonový závod pro širokou veřejnost v ČR je opět tady! O víkendu 22. a 23. června ovládne okolí vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku legendární Valachy man, oblíbený závod, při něm si může díky různě náročným trasám zazávodit celá rodina: zkušení triatlonisté, rekreační sportovci i děti. Letos přinese úplně nové trasy a tradičně také bohatý doprovodný program na pláži.

Bookmark and Share

 

Součástí bude i závod XTERRA Valachy Official, zařazený do evropského poháru, nově i včetně XTERRA závodu dětí. Do 16. 6. je možné se registrovat za výhodnější cenu na www.valachytour.cz.

 

Trasy Valachy mana se oproti loňskému ročníku – s výjimkou plavecké části – kompletně změnily. Při přípravě tras horského kola navíc pořadatelé spojili síly se zkušenou bajkerkou, rodačkou z regionu Terezou Tvarůžkovou. Závod tak představí její oblíbené krásné scenérie Beskyd a výhledy do údolí kolem Malé a Velké Lhoty, ale také traily u Ski areálu Veselá a jako zajímavost i tajemnou Umrlčí cestu.

 

 

 

V sobotu 22. 6. se pojede hlavní závod, Dlouhý Valachy man. „Je vhodný pro ty, kteří už mají ve sportu něco za sebou a neleknou se náročných beskydských terénů. Kdo si netroufá na všechny tři disciplíny triatlonu, může si zazávodit v tříčlenné štafetě. A pro milovníky opravdu velkých výzev chystáme závod XTERRA Valachy. Je zařazen do prestižního Evropského poháru s možností vybojovat postup na mistrovství světa, což k nám přiláká triatlonovou špičku z ČR i zahraničí a je to vítaná příležitost poměřit síly s nejlepšími. Už jsou přihlášeni i loňští vítězové: zlato na trase XTERRA bude obhajovat Karel Dušek, na dlouhém Valachy manovi Petr Šťastný. Mezi osobnostmi na startu bude například i olympionička a rekordmanka v maratonu Eva Vrabcová Nývltová,“ říká Bohuslav Komín, ředitel DATART Valachy tour.

 

 

Neděle 23. 6. bude zasvěcena těm, kteří chtějí sportovat spíš na pohodu. „Krátký Valachy man je ideální pro začátečníky a hobby sportovce, může být i první závodní zkušeností v triatlonu. Jednodušší trasa, kratší distance, které zvládne opravdu každý, komfortní intervalový start plavání a tradičně srdečná fanouškovská atmosféra jsou pro začátečníky tou nejlepší kulisou,“ dodává Bohuslav Komín.

V neděli 23. 6. si zazávodí také dětští sportovci. Dětský Franz Josef Kaiser Valachy man nabídne závody v šesti věkových kategoriích, přičemž děti do 6 let závodí pouze v běhu a ty starší v kompletní triatlonové kombinaci zahrnující plavání, kolo a běh na kratších vzdálenostech.

 

 

Připraven bude i pestrý doprovodný program s expo zónou partnerů, atraktivními soutěžemi nebo zdravotním poradenstvím. V sobotu po závodu zahraje na pláži valašská kapela Darrock. Po celou dobu bude ze závodu vysílán live stream.

Více na www.valachytour.cz

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |