Česká verze English version
Cykloserver.cz

160 - NOVOHRADSKÉ HORY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Nové Hrady, Rožmberk, Kaplice, Benešov, Rožmitál.


Název: 160 - NOVOHRADSKÉ HORY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

NOVOHRADSKÉ HORY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Krajinu tvoří pánevní roviny s rybníky v blízkosti města, srázné údolí řeky Malše a kopce v okolí Kaplice. Mírně zvlněnou krajinu v okolí Borovan, která se v nejjižnějším cípu Čech zvedá jak mořská vlna narážející na útes v hory Novohradské a přelévá se jimi přes státní hranici do Rakouska. A tak si v krajině mezi českou Florencií, jak nazval České Budějovice spisovatel Jan Neruda a nejjižnější českou hranicí přijde na své každý, kdo přišel na ten geniální nápad, vydat se sem na kole. Ještě znásobí léčebný účinek kola blahodárnými účinky ticha a zeleně nedotčené přírody, která zůstala v odlehlém koutu Čech stranou turistického ruchu. Potěší i ty, kteří hledají svědky minulosti v kterékoliv oblasti lidského ducha. Svědectví jsou tajemná i mýtická díky starému slovanskému osídlení kmenem Doudlebů a fakticky stavebně bohatá díky prostému lidu a šlechtickému rodu Rožmberků, který dlouhá léta konkuroval habsburskému dvoru. Jejich následovníci jimi započaté dílo vypracovali dále. Jedním z nejcennějších pozůstatků jejich činnosti je nejstarší chráněné území v Čechách (1838) – bukojedlový Žofínský prales v Novohradských horách. Řada Čechů nevěděla kde jsou Novohradské hory a netušila, že jejich nejvyšší vrcholy dosahují přes 1000 m n. m. Po první návštěvě byli tak okouzleni, že se sem vracejí opakovaně a stále nacházejí nová místa a dojmy i v podhůří kolem Slepičích hor. Kraj pod nimi směrem k řece Malši skrývá své velké tajemství také ve „vltavínech“, sklovitých polodrahokamech, které vznikly pravděpodobně dopadem meteoritu. Vymrštěny padaly do své „božské“ krajiny, jako by věděly, kde se nebesa a zem svou krásou přiblížila. Příroda příhraniční oblasti s Rakouskem zůstala nedotčena díky komunistickému režimu, který do ní zakázal přístup a vybudoval množství zpevněných cest. A tak tam všude po hrázích stříbrných rybníků, mezi polními a lesními samotami směrem k útulným městečkům a malebným vesničkám vede spousta cest a cestiček, které jsou ideální především pro rodinnou cykloturistiku a také pro ty, kteří z různých důvodů netouží po kopcích a chtějí více vnímat uklidňující tlukot srdce nádherné přírody. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |