Česká verze English version
Cykloserver.cz

153 - JAVORNÍKY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Vsetín, Makov, Velké Karlovice, Horní Lideč, Karolinka, Lysá p. Makytou.


Název: 153 - JAVORNÍKY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

JAVORNÍKY cykloturistická mapa, 1 : 50 000 Pohoří Javorníky je významnou a atraktivní, ač dosud méně navštěvovanou rekreační oblastí. Tvoří součást flyšového pásma Karpat, leží na slovensko-moravském pomezí. Z větší části na území Slovenska. Osu horského pásma tvoří málo rozčleněný hřbet, budovaný masivními paleogenními pískovci flyše. Nejvyšším bodem na něm je Velký Javorník (1071 m n. m.). Hornatina je obklopena širokým pásmem vrchoviny, a to jak na severu k údolí Vsetínské Bečvy, zvláště pak na jihu k údolí Váhu. Území je jádrem malebného Valašska, svérázného kraje s živými lidovými tradicemi. Javorníky i Vsetínské vrchy jsou v každém ročním období cílem turistů a jména jako Soláň, přehrada Bystřička, Velké Karlovice, Bumbálka se vepsala do srdce každého zaníceného milovníka turistiky. Nabízí krásné okruhy malebným kopcovitým terénem pro turisty na kole, lyžích nebo pěšky. Hřebenové trasy překvapí návštěvníky dalekými výhledy na Javorníky a sousední Slovensko. Svým mírným charakterem hřebene jsou Javorníky ideálním terénem pro lyžařskou turistiku a cykloturistiku v lokalitách Kasárna, Portáš – Kohútka a na celé hřebenovce. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |