Česká verze English version
Cykloserver.cz

151 - CHŘIBY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Uherské Hradiště, Kroměříž, Staré Město, Otrokovice, Napajedla, Zlín, Koryčany, Kunovice.


Název: 151 - CHŘIBY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

CHŘIBY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Chřiby jsou nejvyšší částí Středomoravských  Karpat. Jejich členitý povrch je tvořen silně zvrásněnými pískovcovými hřbety, souvislým masivem převážně listnatých lesů, tu a tam se objeví také osamělé skalní útvary (Buchlovský kámen, Holý kopec).  Nejvyšším vrcholem je Brdo (587 m n. m.). Chřiby se rozprostírají na ploše pouhých 335 km2, přičemž na jihozápadě navazují na nízký oblouk Ždánického lesa a na severovýchodě končí nad průlomovým údolím Moravy v Napajedelské průrvě. Zároveň Chřiby s navazujícími Ždánickými vrchy a Litenčickou pahorkatinou na severozápadě tvoří hranici mezi dvěma národopisnými celky – Slováckem a Hanou. Příhodné přírodní podmínky spolu s přítomností významných obchodních cest vytvořily již v nejstarších dobách předpoklady pro osídlení. Svědčí o tom především četné archeologické nálezy na Uherskohradišťsku, pocházející z období Velkomoravské říše na (Staré Město, lokality Na Valech, Sady). Později trpěla oblast častými vpády nepřátelských vojsk, proto zde vznikla opevněná města a řada hradů (Buchlov). Zachovaly se mnohé památky lidové architektury a tradiční lidová kultura (tupeská keramika). Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |