Česká verze English version
Cykloserver.cz

140 - JIHLAVSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Jihlava, Třebíč, Třešť, Horní Cerekev.


Název: 140 - JIHLAVSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

JIHLAVSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Jihlavsko se nachází v centrální části Českomoravské vrchoviny, která patří k nejmalebnějším a ekologicky nejzachovalejším oblastem u nás a jako součást Českého masivu je jednou z nejrozsáhlejších hornatin České republiky. Základ geologické stavby byl zhruba dokončen v prvohorách. Mladší útvary jsou zastoupeny křídou a menšími zbytky třetihorních sedimentů. Českomoravská vrchovina je tvořena několika geomorfologickými celky, z nichž se na naší mapě rozkládají Křemešnická a Křižanovská vrchovina, které pak doplňují na jihozápadě Jihlavské vrchy se svým nejvyšším bodem Javořicí (836 m n. m.). Tato mapa svým rozsahem zahrnuje převážnou část Jihlavského okresu a částečně také další jihomoravské okresy Třebíč a Žďár nad Sázavou, jihočeské „sousedy“ pak zastupují  okresy Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Kouzelná krajina Vysočiny nabízí jak zalesněné vrchy, tak i romantická skaliska, hluboká údolí řek či pestrobarevné louky s modrými oky rybníků. Na své si zcela jistě přijdou také milovníci přírodních i kulturně-historických památek, pěší i cykloturisté, rybáři a v neposlední řadě sportovní nadšenci, kteří zde najdou vyžití v zimním i letním období. Zejména cykloturistika se v poslední době těší velké oblibě a tomuto trendu se přizpůsobuje také Vysočina. Budují se značené cyklotrasy, díky kterým můžete v sedle svého kola navštívit taková zajímavá místa, jakými jsou např. „metropole“ Českomoravské vrchoviny Jihlava, nepřehlédnutelná Telč, která získala punc světovosti svým jmenováním mezi kultruní dědictví lidstva UNESCO, historicky hodnotná Třebíč, hrad Roštejn s muzejními expozicemi, přírodní park Čeřínek se stejnojmenným vrcholem – vyhledávaným  zejména pro vynikající lyžařské terény, a mnohá další. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |