Česká verze English version
Cykloserver.cz

134 - ČESKÝ LES, DOMAŽLICKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky.Domažlice, Klatovy, Kdyně, Horšovský Týn, Nýrsko, Folmava.


Název: 134 - ČESKÝ LES, DOMAŽLICKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ČESKÝ LES - DOMAŽLICKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Domažlicko je malebný kopcovitý kraj při česko-německé hranici, plný hlubokých lesů, starobylých vsí a městeček, se strážními hrady, prastarými kostely a rázovitými statky, s půvabnou, civilizací dosud ne příliš dotčenou přírodou. V jihozápadní části při hranici se táhne pohoří Český les, severní větev horské šumavské soustavy. Začíná v Domažlickém sedle a táhne se dále k severu na Tachovsko. Na Domažlicku dosahuje průměrných výšek asi 550 m n. m., nejvyšším vrcholem je Čerchov (1042 m n. m.). Turisticky atraktivní a hojně navštěvované je táhlé pásmo Haltravy (882 m n. m.). Český les od Šumavy odděluje Všerubské mezihoří se známým Všerubským průsmykem a nejvyšším bodem Jezvinec (739 m n. m.). Směrem do Čech přechází Český les do Chodské pahorkatiny s pozoruhodnou horskou skupinou zvanou Sedmihoří. Na východně navazuje Šumavské podhůří s malebným horským uzlem na sever a severovýchod od Kdyně, jemuž dominují Branišovská hora (774 m n. m.) a Koráb (773 m n. m.). Významným krajinotvorným prvkem Domažlicka jsou četné rybníky, z nichž mnohé jsou oblíbenými rekreačními místy. K nejznámějším patří Babylon, Bystřický či Podhájský u Horšovského Týna. Územím Domažlicka procházely od pradávna staré stezky, směřující z Německa do Čech, případně dále na sever Evropy. Občas jich využívala i nepřátelská vojska; o bezpečnost české hranice se tu od středověku starali Chodové, strážící přístupy od hraničních průsmyků a vysílající v případě nebezpečí ohňovou signalizaci do nitra země. Původně obývali 11 vsí, nadaných panovníkem mnohými privilegii. Jejich práva v pobělohorské době omezovala a rušila nová šlechta. Proto došlo v 17. a 18. stol. k řadě velkých chodských povstání proti vrchnosti, z nichž nejznámější je rebelie proti pánu z Lamingenu, přezdívanému Lomikar. Chodové vynikali svéráznými obyčeji, kroji i nářečím, z nichž mnohé se v některých obcích udržují dodnes. K chodským specifikům patřila i lidová architektura s typickými dvory, tvořenými kombinací zděných a roubených staveb, chodská keramika, vynikající specifickým barevným pojetím aj. Po zrušení hraničního pásma, které výrazně omezovalo vstup do hornatých oblastí Českého lesa, se otevřely nové možnosti i pro milovníky cykloturistiky. Řada dobře sjízdných lesních silniček a vozových cest zpřístupňuje i ta nejodlehlejší místa a umožňuje bez větších problémů návštěvu všech kulturních i přírodních zajímavostí regionu. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz. Mapu je možno zakoupit v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |