Česká verze English version
Cykloserver.cz

131 - PLZEŇSKO SEVER

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Plzeň, Stříbro, Hracholusky.


Název: 131 - PLZEŇSKO SEVER
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

PLZEŇSKO - sever cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Milovníci kol naleznou, navzdory silné industrializaci plzeňské aglomerace, v blízkém okolí Plzně zachovalou přírodu a řadu turistických cílů. Na západ od Plzně doporučujeme navštívít členité Stříbrsko s přehradou Hracholusky s lodní dopravou v letních měsících (přeprava kol), na sever pak klidné okolí Konstantinových Lázní, hrad Gutštejn, jižní část manětínských lesů a hluboké údolí Střely. Na území bezprostředně navazují na severu Slavkovský les a Tepelská vrchovina, na východě a jihovýchodě pak hluboké křivoklátské a brdské lesy. Na sever od Plzeňské kotliny se rozkládá Kaznějovská pahorkatina s typickými oblými hřbety rozvodí a s plochými zarovnanými povrchy s průměrnou nadmoř-skou výškou 400–450 m n. m. (Berdovna 514 m n. m.) a s rozevřenými údolími v povodí dolní Střely a Třemošné. Slovanské osídlení neobydlených území probíhalo na plzeňsku až od 7. stol. a to jen velmi zvolna; do 8. stol. náleží Hradiště u Březiny a Bukovecké hradiště, spíše do 9. stol. Hůrka (Stará Plzeň). Do doby vzniku českého státu v 10. a 11. stol. byla zalidněna převážně jen Plzeňská kotlina, nikoliv okolní pahorkatina. Další fázi osídlení – vnitřní kolonizaci i dosud neobývaných lesnatých oblastí, obstaraly zvláště kláštery Kladruby (zal. r. 1115), Plasy (r. 1145), Nepomuk (r. 1153) a Chotěšov (r. 1200). Zásadní proměnou prošlo území počátkem vrcholného feudalismu ve 2. pol. 13. a poč. 14. stol., kdy za posledních Přemyslovců a za Lucemburků se v podstatě dotváří dnešní sídelní síť, založena byla většina dnešních vsí, měst a hradů. Přijeďte se i Vy přesvědčit, že Plzeňsko je nejen krajem světoznámého piva, Škodových závodů, známého Fernetu, sektu Bohemia, ale i územím, které nachází stále více příznivců cykloturistiky a horských kol. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |