Česká verze English version
Cykloserver.cz

126 - POSÁZAVÍ, BENEŠOVSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Benešov, Kolín, Kutná Hora, Sázava, Kouřim, Kostelec nad Černými lesy, Říčany, Uhlířské Janovice, Zruč n. Sázavou, Český Šternberk.


Název: 126 - POSÁZAVÍ, BENEŠOVSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

POSÁZAVÍ - BENEŠOVSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Posázaví patří k oblíbeným výletním a rekreačním oblastem. Řeka Sázava je osou této oblasti a je vyhledávaná pro její půvabná říční údolí a místa s dosud nenarušenou nebo jen málo narušenou přírodou. Tato místa s často původními porosty, vzácnou květenou a faunou jsou v převážné většině zahrnuta do chráněných území přírody, ve kterých platí určitá omezení, vycházející přímo ze zákona nebo nařízení příslušných okresních úřadů. Krajina působí dojmem vysokých hor, přestože nadmořská výška zde většinou nepřesahuje 500–600 m. Nabízí se zde výborné podmínky pro vyznavače vodní turistiky a díky Posázavské cyklotrase také pro ty, kteří chtějí tento kraj poznat ze sedla kola. Cyklotrasa vinoucí se podél Sázavy má svou specifickou atmosféru a po celé délce na nás čeká množství historických památek, romantických zákoutí a přírodních krás. Svým nenáročným profilem může být ideální pro celou rodinu. K nevšedním zážitkům patří jízda motorovým vláčkem zvaným Posázavský pacifik. Návštěvníci Posázaví mohou také posoudit stinné stránky lidské činnosti v této oblasti. V okolí Sázavy se budují nové podniky těžkého průmyslu a strojírenské závody, mnohdy za cenu znečištění vodních toků a ničení významných přírodních hodnot. Z řady zemědělských vsí se stala průmyslová střediska a kolem historických center malebných městeček vyrostla sídliště panelových domů. I přes tyto negativní vlivy zůstává Posázaví jednou z nejkrásnějších, nejmalebnějších a nejromantičtějších oblastí u nás. Mapu je možno zakoupit v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |