Česká verze English version
Cykloserver.cz

110 - KOKOŘÍNSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Mělník, Mšeno, Mladá Boleslav, Doksy, Bělá p. Bezdězem, Roudnice n. Labem, Dubá, Štětí.


Název: 110 - KOKOŘÍNSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

KOKOŘÍNSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Centrální část cykloturistické mapy zaujímá stejnojmenná chráněná krajinná oblast, která je nejbližším přírodně a krajinářsky velmi hodnotným cílem na sever od Prahy. Podobně jako v Českém Ráji je zde pestrý reliéf pískovcových skal v hlubokých údolích protkaný vulkanickými suky, které v dávné minulosti nadzvedly vrstvu pískovců nad sebou a díky své odolnosti převyšují okolní krajinu a jsou často vyhlídkovými místy první kategorie (Bezděz, Vrátenská hora, Nedvězí). Přilehlé kouty mapy zahrnují na jihozápadě rovinaté Polabí od Mělníka po Roudnici. Lehké cyklotrasy v hospodářsky intenzivně využívané krajině. Dominantou této oblasti je bájná hora Říp, pod níž se podle pověsti usídlil kmen Čechů. Na severozápadě zasahuje do mapy vulkanické České Středohoří. Z úbočí hory Sedlo, která tvarem podtrhuje své jméno (726 m n. m. – nejvyšší místo na mapě), jsou krásné rozhledy do Polabské nížiny. Severovýchod vyplňuje bývalý vojenský prostor Ralsko s nekonečným kobercem lesů protkaným množstvím cest vhodných pro cykloturistiku. Hodnotu lokality zvyšuje rekreační zázemí Máchova jezera. Ne příliš členitý reliéf vhodný pro nenáročnou cykloturistiku zasahuje do této oblasti od jihovýchodu, který vyplňuje Jizerská tabule. Obtížnost tras lze velmi snadno zvýšit, pokud budeme jezdit napříč přes hluboká údolí, která směřují do řeky Jizery od severozápadu. Díky tomu, že největší devizou Kokořínska byla vždy jenom krásná příroda s malým množstvím povrchové vody, vyhnul se průmysl a velké dopravní tepny této oblasti velikým obloukem. Romantickou krajinu, v které bylo těžké najít živobytí, opouštěli lidé jdoucí za pohodlím, a tak se velké množství typických dřevěných roubených chalup stalo rekreačními objekty. Díky tomu se většina roubenek znovu zaskvěla v plné kráse a zůstala zachována pro budoucnost. K tradičním turistickým cílům jako je Kokořín, Bezděz, Říp, Mělník, Máchovo jezero se přidávají další, dříve nepřístupné nebo nevyužité. Kdo znal v minulosti Housku, Polomené hory, Nosálov nebo Vrátenskou horu? Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |