Česká verze English version
Cykloserver.cz

107 - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Ústí nad Labem, Terezín, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Děčín, Česká Kamenice, Roudnice n. labem.


Název: 107 - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Krajina Českého středohoří byla charakteristicky modelována sopečnou činností. Čedičové a znělcové vyvřeliny vytvořily krajinu vysokých sopečných kuželů s průměrnou výškou kolem 500 m. Sopečné komíny, lávové proudy a tufové příkrovy byly modelovány erozí. Zejména řeka Labe zde vytvořila impozantní kaňon „Porta Bohemica“. Vyskytuje se zde i řada unikátních geologických jevů – např. hranolovitý rozpad čediče, kamenná slunce, sopečné sopouchy a je zde častý výskyt charakteristického českého drahého kamene – českého granátu. Klima Českého středohoří je ovlivňováno z velké míry dešťovým stínem Krušných hor a otevřením krajiny na jih a východ do České kotliny. Ve spojení s úrodnými půdami na sopečném geologickém podkladu je České středohoří odedávna doménou teplomilných a suchomilných rostlin. Vyskytují se tu skalní stepi, teplomilná společenstva suťových svahů, lesní společenstva i orchidejové louky. Touto malebnou a osobitou částí české krajiny vedou stovky kilometrů turistických tras a chodníků. Naprostá většina z nich je vhodná pouze pro pěší turistiku. Velká část unikátních přírodních území je přísně chráněna. V těchto podmínkách jsme pro Vás vyhledali a ověřili cyklistické stezky, které Vás jako příslovečná Ariadnina červená nit bezpečně povedou touto krajinou a přivedou Vás k řadě přírodních skvostů, památek a dalších turistických zajímavostí. Dovolíme si na závěr apelovat na vás, abyste nevjížděli na svých jízdních kolech do míst, kde je jízda na kolech nevhodná, někde i nebezpečná a v určitých místech přímo zakázaná. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |