Česká verze English version
Cykloserver.cz

106 - KRUŠNÉ HORY, MOSTECKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Most, Chomutov, Litvínov, Postoloprty, Bílina, Duchcov, Dubí, Meziboří, Jirkov, Louny, Žatec.


Název: 106 - KRUŠNÉ HORY, MOSTECKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

KRUŠNÉ HORY - Mostecko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Na malém území, několik desítek kilometrů od sebe, se nachází přírodní útvary již na první pohled velice odlišné. Severozápadní část tohoto příhraničního okresu lemuje hradba Krušných hor. Četné turistické přechody umožňují vnímat Krušné hory jako celistvý horský masiv, ve kterém krušnohorské říčky po desetiletích i dnes tvoří přírodní hranici a jejich břehy představují jednu z kulis neopakovatelného živého obrazu. Jih okresu pokrývají vrchy Českého středohoří. Homole sopečného původu nepravidelně rýsují na horizont bizarní tvary a dávají tušit dlouhodobý vývoj, kterým byly tvarovány. Vyjímečné jsou i lesní porosty a živočichové těchto někdy neschůdných skalnatých útvarů. Mezi dominantními Krušnými horami a svébytným Českým středohořím leží Mostecká pánev, původně úrodná, nízká pahorkatina. Hnědouhelné sloje objevené v jejím nitru zapříčinily zásadní změny vlivem následující důlní činnosti v posledních 50. letech. Rozporuplný kraj, který se přesto lidé naučili milovat. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |