Česká verze English version
Cykloserver.cz

150 - MORAVSKÁ BRÁNA

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Nový Jičín, Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou, Odry.


Název: 150 - MORAVSKÁ BRÁNA
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

Moravská brána cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Již odedávna je známa průchozí funkce Moravské brány, jako klíčové části slavné jantarové stezky. Staří kronikáři nazývali Moravskou bránu Porta Moravica. Vznikla asi před 16 miliony let kolizí dvou desek zemské kůry, která vytvořila úzký hluboký průliv mezi Českým masivem a Karpaty. Před příchodem člověka sloužila po mnoho milionů let jako spojovací článek mezi chladnější severní a teplejší jižní částí Evropy. Stala se důležitou obchodní i vojenskou cestou. Dnešní krajina Moravské brány je intenzivně zemědělsky využívaná, jen ojediněle převyšující 300 m .n m. Je zde řada kulturně, krajinářsky, vlastivědně a ochranářsky zajímavých míst. Nejlákavější je zřícenina hradu Helfštýna s rozhledem na Oderské vrchy. V Teplicích nad Bečvou můžete navštívit nejen lázně s léčivými prameny, ale také neobvyklé aragonitové Zbrašovské jeskyně a Hranickou propast, která je nejhlubší v ČR. V oblasti Moravské brány je řada přírodních rezervací z důvodů ochrany porostů, květeny, zvířeny a krasových jevů. Územím prochází důležitá železnice pro ČR. Celý kraj je protkán desítkami kilometrů silnic a cest jako stvořených pro cykloturistiku. Z široké palety možností si každý může vybrat „tu svou“. Při cestování je třeba respektovat určitá omezení v chráněných přírodních oblastech.V brožuře najdete několik doporučených cyklotras, které vás dovedou k většině zajímavých míst. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |