Česká verze English version
Cykloserver.cz

142 - VELKOMEZIŘÍČSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou, Křižanov.


Název: 142 - VELKOMEZIŘÍČSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

Velkomeziříčsko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Velkomeziříčsko, jedna z oblastí Českomoravské vrchoviny, se rozkládá v jihozápadní části okresu Žďár nad Sázavou. Své jméno získala podle města Velké Meziříčí, které bylo jejím přirozeným centrem již na přelomu 12. a 13. století. Celá oblast má ráz členité lesnaté hornatiny porostlé hlubokými, převážně smrkovými, popřípadě smíšenými lesy s velkým množstvím potoků ne nepodobných horským bystřinám s nenapodobitelnými poeticky znějícími názvy (Babačka, Cejpek, Hadůvka), meandrujících řek (Svratka, Sázava) i rybníků, rybníčků a vodních nádrží (Domanínský rybník, Rendlíček, v. n. Mostiště) vhodných k rekreaci i rybaření, nebo jako zdroj pitné vody (ú. n. Vír). Navštívit zde můžete také mnohá další zajímavá místa, ať už patříte k milovníkům historie, umění či sportu. Patří k nim nejen již zmiňované Velké Meziříčí, ale také Žďár nad Sázavou (kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je památkou UNESCO), kolébka lyžařského sportu Nové Město na Moravě, hrad Pernštejn, Bystřice nad Pernštejnem, Velká Bíteš a v neposlední řadě westernové městečko Šiklův Mlýn. Zajímavostí regionu jsou i technické památky – dřevěné kryté mosty (Černvír) a hamry (Hamry nad Sázavou). Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |