Česká verze English version
Cykloserver.cz

Kdo spí, nevyhraje

První český účastník v cíli nejdelšího cyklistického závodu světa


Název: Kdo spí, nevyhraje
Autor: Svaťa Božák
Vydavatel: Cykloknihy
Orientační cena: 299,- Kč
Rok vydání: 2014
Odkaz: http://www.cykloknihy.cz

Bookmark and Share

Závod napříč Amerikou – jedna z největších zkoušek výdrže, odhodlání i psychické odolnosti, jakou člověk vůbec může dobrovolně podstoupit. Čtyři tisíce osm set kilometrů v sedle kola, skrz spalující vedra pouští, strmé výjezdy mrazivých hor, všudypřítomné nebezpečí tornád, nekonečné roviny v silném protivětru, přívalové deště a krupobití i nebezpečné sjezdy. S tím vším se závodníci musí poprat.

Co je ale nejhorší, je nedostatek spánku. Závod napříč Amerikou se totiž jede dnem i nocí.

Kdo spí, nevyhraje.

Časový limit na dokončení celé tratě je pouhých dvanáct dní, což vychází na čtyři sta kilometrů denně. Ty počty jsou neúprosné. Kdo na závodě napříč Amerikou spí víc než hodinu denně, nemá šanci vyhrát.

Kniha je autentickým svědectvím přímého účastníka, který jako první z našich závodníků tento brutální závod dokončil. Ale nejen to, umístil se při premiérovém startu v sólo kategorii na krásném šestém místě. Knihu zhltnete za jeden večer, ale díky úžasným fotografiím se k ní budete vracet ještě mnohokrát. Jsou v ní více než dvě stovky barevných fotografií, z toho 12 velkoformátových velikosti téměř půlmetrového obrazu.

Část výtěžku z prodeje této knihy bude věnována Svaťovi Božákovi na podporu jeho dalších projektů, zejména pro opětovnou účast na RAAMu, kde chce po skvělém 6. místu při jeho premiérovém startu bojovat o prvenství. Případné vítězství by bylo událostí srovnatelnou s vítězstvím jakéhokoli z našich sportovců na olympiádě.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |