Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

O cyklistické stezce Hluboká – Týn rozhodnou krajští zastupitelé

8.6.2004 14:56

O projektu bezmála 30 km úseku plánované Vltavské cyklistické stezky rozhodnou krajští zastupitele na svém červnovém zasedání. Tento společný projekt měst Týn nad Vltavou a Hluboká nad Vltavou se totiž uchází o grant Jihočeského kraje na zpracování projektové dokumentace.

Bookmark and Share

„Zpracování kompletní projektové dokumentace, včetně studie proveditelnosti a analýzy nákladů a přínosů, je podmínkou pro předložení projektu do Společného regionálního operačního programu, který bychom rádi využili pro financování tohoto projektu,“ uvedl Jan Šmidmayer, který je předsedou pracovní skupiny nově založené Nadace pro jihočeské cyklostezky. Nadace pro jihočeské cyklostezky byla založena v březnu letošního roku Jihočeským krajem a více jak dvěmi desítkami jihočeských měst za účelem koordinace a rozvoje cyklistické dopravy a cykloturistiky v Jihočeském kraji.   „Projekt Vltavské cyklostezky je součástí celoevropského projektu Eurokoridor Sever – Jih jako tzv. stezka EuroVelo 7. Jihočeský kraj ji má ve svém programu rozvoje jako jednu z priorit. Naším úkolem je přenést ji ze světa plánů a vizí do světa reality,“ uvádí Jan Šmidmayer, který již spolu s ředitelem nadace Pavlem Markem představil tento projekt zástupcům Jihočeského kaje. „Pan hejtman Zahradník, radní kraje Schinko i ředitel krajského úřadu Stráský působí přímo v orgánech nadace, a proto věříme, že nám projekt Vltavské cyklostezky pomohou v zastupitelstvu kraje prosadit,“ doplňuje ředitel nadace Pavel Marek.   Nadace pro jihočeské cyklostezky se však nesoustřeďuje pouze na projekt Vltavské cyklostezky, jejím cílem je vytvoření páteřní sítě cyklistických stezek na území celého kraje. „Je úkolem členů pracovní skupiny, aby  předložili priority okresů, jež zastupují. Sběr těchto informací již byl zahájen. Tyto informace poslouží jako podklad pro zpracování Plánu rozvoje cyklistické dopravy v Jihočeském kraji, již dnes však mohu prozradit, že k prioritám budou patřit cyklostezka okolo Třeboně, příhraniční cyklostezka na hranicích s Rakouskem a otavská stezka na Písecku a Strakonicku,“ doplňuje Jan Šmidmayer a dodává, že dalším úkolem je propagace již existujících cyklostezek a cyklotras. „Myslím, že krokem správným směrem je značení tématických okruhů. Uvažujeme o naučných stezkách s tématikou rožmberského či schwarzenberského dědictví, podnětnými tématy jsou i rybniční soustava či stavby lidové architektury,“ uvažuje Jan Šmidmayer.   Úkolem nadace je však i získávání finančních prostředků. „Věříme, že se nám podaří získat některé granty, ať už z evropských nebo státních fondů. Velký důraz klademe na soukromý sektor, byly bychom rádi, kdyby nadace měla svého generálního sponzora,“ uzavírá Šmidmayer.

Diskusní fórum pro: "O cyklistické stezce Hluboká – Týn rozhodnou krajští zastupitelé"

Názor Autor Datum a čas
RE: O cyklistické st... Soreno 13. 7. 2009, 10:30
Hluboká nad Vltavou Hluboká nad Vltavou 23. 2. 2009, 16:45

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu