Cykloserver.cz

Aktuality

GALAXY ANLEN SÉRIE 2005

31.10.2005 09:02

etošní MTB sezóna byla nabitá desítkami akcí. Jeden z nejpovedenějších sériálů v České republice byl pořádán pod hlavičkou GALAXY ANLEN SÉRIE 2005. Od května do září bylo uspořádáno 6 závodů v okolí Prachatic, Zruče nad Sázavou, Jistebnice, Horní Cerekve, Písku a Českých Budějovic.

Bookmark and Share

Podle hojné účasti na jednotlivých závodech lze konstatovat, že jsou veřejností vnímány velmi kladně a to nejen díky lokalitám, ale hlavně díky kvalitnímu organizačnímu zabezpečení akcí. Nejúspěšnější závod podle návštěvnosti byl budějovický "Budvar Galaxy maraton - 10. ročník" s celkovým počtem 746 účastníků a hned za ním "TREK MTB Maraton Přes Tři vrchy Vysočiny"" se 728 účastníky. Nezaostávaly ani ostatní závody: ČS Jistebnický maraton - 580, Galaxy CykloŠvec maraton v Písku - 479 , Galaxy bikemaraton Prachatice – 261, Galaxy Zručský maraton - 227 závodníků. Dle statistik vyplývá, že největší zájem je o střední a kratší tratě se vzdáleností mezi 40 a 55 km. Nejdelší trať byla v Horní Cerekvi a Českých Budějovicích o délce více než 80 km. Celou sériií se v nejsledovanější kategorii mužů probil na první místo Zdeněk Tomeček /Galaxy CykloŠvec Anlen/. Celkem se letos všech závodů série zůčastnilo 3021 závodníků, což je opět další nárůst proti loňskému ročníku. Nutno ovšem podotknout, že letošní deštivé léto jejich počet značně poznamenalo. V příštím roce bude Galaxy Anlen série rozšířena o další maratony. Jednou z hlavních cen byl cyklistický trenažér Insportline Alpha z modelové řady Grand pro intenzivní trénink za 14890 Kč, který si odvezl David Radimerský do Písku a kolo Anlen vyhrála Božena Hronová z Prachatic. Kompletní informace a výsledky najdete na www.galaxy-bike.cz/serie

Diskusní fórum pro: "GALAXY ANLEN SÉRIE 2005"