Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Od vlků a slonů ... hurá domů!

15.11.2005 14:05

Tak příznačně se jmenuje poslední, IV. část rozsáhlého cyklocestopisu Lucie Kovaříkové a Michala Jona. Vrátili se po třech letech domů a poslední etapu přes severní Ameriku, Afriku a Evropu popisují právě v této knize. Aljaška, New York, Jihoafrická republika, Bratislava, Praha. Knihu můžete vyhrát v soutěži od 15. do 27. 11. 2005 na CykloServeru.

Bookmark and Share

"Evropa, Asie, Austrálie, Jižní Amerika, Antarktida. Přesně 45 011km. Přesně dva roky a deset dnů. To všechno máme už za sebou, to všechno máme v nohách. Z Prahy na sever, odbočka do Grónska, severskými zeměmi až na severní konec evropského kontinentu - norský mys Nordkinn, pak napříč celým velkým Ruskem až za Bajkal, přes mongolskou poušť Gobi, policejní stanici v severní Číně, potom jižní Koreou, protkanou národními parky a loučení s vycházejícím sluncem v uctivém Japonsku. Přišlo šlapání pod Jižním křížem - ze západu Austrálie na východ, kolem maorského Nového Zélandu a kanibalského Fidži. Potom už dřina od rovníku v Ekvádoru přes Andy až do Patagonie a dál na jih na Ohňovou zemi. A ještě dál na jih - do Antarktidy. Z ledového jihu jsme poté šlapali po východní straně Jižní Ameriky do zeleného pekla - na severu Argentiny a především v Paraguayi jsme se vskutku pěkně ohřáli. Stručně - dvacet dva zemí, pět kontinentů a neskutečný počet zážitků a příjemných setkání. Teď máme před sebou kontinent další. Severní Amerika bude předposledním kontinentem této dlouhé cesty. Přes Mexiko, USA a Kanadu zamíříme do Jižní Afriky. A pak už nás čeká cesta Evropou domů do Česka, do Prahy, do Hvězdy. Právě v oboře Hvězda začala v pravé poledne 1. května 2002 naše cesta všemi kontinenty. Máme plán: vrátíme se se do obory Hvězda ve 12:00, 1. května 2005, přesně po třech letech. Zbývá nám tedy bez deseti dnů rok cesty. Neměli bychom moc otálet, kilometrů i zážitků je před námi ještě dost." Tolik úvodník k poslednímu dílu cestopisu z cesty kolem světa dvojice Lucie a Michala. Popisuje zážitky z přejezdu celé Severní Ameriky (Mexiko, USA, Kanada), z Jižní Afriky a pak cestu Evropou domů. Součástí tohoto dílu je rozsáhlá příloha s generální statistikou výpravy, se všemi nej... Oba v ní popisují své cykloturistické začátky i všechny dřívější cesty. Zahrnuje také odpovědi na nejčastější otázky, které jim lidé po dojezdu kladli. POPISOVANÉ ZEMĚ: Mexiko, USA, Kanada, Jihoafrická republika, Gibraltar, Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Slovensko, Česko. Počet stran: 264Formát: 180 x 240 mm (větší A5)Vzhled: pevná knižní vazba, celobarevná, na křídovém papířeVyšlo: říjen 2005Cena: 333,- Kč Knihu můžete i se všemi předchozími díly zakoupit na stránkách vydavatelství Cykloknihy. 

Diskusní fórum pro: "Od vlků a slonů ... hurá domů!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |