Cykloserver.cz

Aktuality

Na Žďáru padl letitý rekord

4.1.2008 10:00

10. ročník novoročního výjezdu na vrchol Žďár u Rokycan byl ve znamení rekordů a účasti široké elity. Finanční prémii 10 000,- Kč si odvezl slovenský cyklokrosař Václav Metlička, který prolomil rekord z roku 1996. S půlminutovým odstupem dorazil do cíle Milan Spěšný z Meridy.

Bookmark and Share

Vedle juniorského cyklokrosového mistra světa Ondřeje Lukeše se na start postavili jeho stájoví kolegové  - Petr Pučelík a Martin Pečenka. Nechyběl ani reprezentant Slovenska a současně druhý muž ČP v cyklokrosu Václav Metlička a mountainbikový reprezentant ČR  Milan Spěšný (team Merida). Nabité startovní pole doplnilo i 10 odvážných běžců. Snad nejlepší podmínky v desetileté historii tradičního závodu byly hlavním strůjcem letošních skvělých výkonů. Tvrdá promrzlá trať nahrávala tentokráte cyklistům, kteří si v úvodním úseku k lesu dokázali vytvořit před běžci dostatečný náskok. Hned od úvodu závodu se na čele vytvořila 3-členná skupina favoritů závodu (Spěšný, Metlička, Pešek),  s mírným odstupem potom bikový matador Tomáš Kozák. Těsně před hlavním stoupáním nastoupil Metlička a získal rozhodující náskok. S lehkým cyklokrosovým kolem na zádech překonal nejtěžší stoupání a vedení si bezpečně uhlídal až do cíle. Za ním, s půl minutovými odstupy, dojeli Milan Spěšný a  posléze i mladý Tomáš Pešek.  Rekordní čas Václav Metlička nově stanovil na hodnotu 13.34 min, což je o 4 minuty méně než byl dosavadní rekord z roku 1996. První mezi běžci byl celkově  na 10. místě bez rozdílu kategorií rokycanský Petr Minařík, před Milanem Škardou a Jakubem Brožem. První žena v cíli byla běžkyně Zuzana Frantová. Atmosféru letošního závodu podpořila i bohatá divácká kulisa podél trati i v cíli závodu, kterou si pochvalovali všichni aktéři. Tento závod byl symbolickým rozloučením s bohatou profesionální kariérou pro Petra Pučelíka, Ondřeje Lukeše st. a Martina Pečenku z AC Sparta Praha. Zdeněk Rubáš

Diskusní fórum pro: "Na Žďáru padl letitý rekord"