Česká verze English version
Cykloserver.cz

133 - BRDY, PŘÍBRAMSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Příbram, Rokycany, Dobříš, Rožmitál.


Název: 133 - BRDY, PŘÍBRAMSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

BRDY - PŘÍBRAMSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Brdská vrchovina je pohoří táhnoucí se více než 70 km jihozápadním směrem od „matičky“ Prahy. V celé své délce představuje prakticky jednolitý pás lesních hvozdů, z nichž některé si zachovaly ještě charakter původních smíšených porostů. Dělí se na Hřebeny, Příbramskou pahorkatinu a vlastní Brdy. Z některých vrcholů převyšujících hranici 800 m n. m., které tvoří hřebeny Brd, je možno za velmi dobrého počasí vidět vápencové Alpy, Šumavu, Krušné hory, Krkonoše, Vitorazsko v Rakousku a další hory a pohoří. Oblast je bohatá na rudy stříbra, olova a uranu, poblíž Komárova na rtuť. V těsném sousedství Brdské vrchoviny se nachází významná průmyslová centra jako jsou Příbram a Dobříš. Území je rovněž významné i z historického a rekreačního hlediska.I když Brdy již odedávna lákaly přírodními scenériemi, nejsou ze značné části přístupné, jelikož zde byl roku 1926 zřízen vojenský výcvikový prostor, tehdy určený pro dělostřeleckou střelnici. Vyznavači historie mohou navštívit památky Příbrami, Dobříše či Hořovic a unavení cyklisté pak odpočívat a snít o krásách přírody u Orlické přehrady. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |