Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vítejte na novém Cykloserveru!

16.5.2008 13:22

Ne, není to omyl, ani hříčka hackerů, opravdu jste na svém oblíbeném Cykloserveru, který ovšem prošel podstatnou rekonstrukcí. Co je tedy nového?

Bookmark and Share

A pokud hovoříme o rekonstrukci, je potřeba dodat slovíčko GENERÁLNÍ. Po shruba 8 letech existence to web potřeboval jako sůl, a my administrátoři, stejně jako VY, uživatelé, taky.

Co je nového?

Hned na první pohled bije do očí rámeček s mapičkou Česko-Slovenska a nadpis CYKLOATLAS ONLINE. Je to srdce nového webu, prohlížečka mapy Česka a Slovenska a příhraničních oblastí okolních států až do měřítka 1:25 000. A není to obyčejná prohlížečka, mapy si v ní nejen prohlížíte, ale také můžete do nich kreslit, přidávat body vašeho zájmu, importovat GPS tracklogy svých oblíbených výletů a naopak nakreslené výlety exportovat do svých GPS krabiček ve formátu GPX. CYKLOATLAS ONLINE vám vygeneruje výškový profil trasy, délku, převýšení, podle metodiky SHOCart vypočte obtížnost výletu.

Trasu si můžete uložit jako výlet, přidat popisky, poznámky,  popřípadě vytisknout. Sdílení vašeho výletu je na vás, máte možnost se o něj podělit s dalšími uživateli Cykloserveru, nebo si jej uložit pouze pro vlastní potřebu.

Pokud jste členy České mountainbikové asociace, získáte po zalogování pomocí Čemba ID možnost sdílet své trasy s ostatními členy Čemby, a také si prohlížet trasy kolegů Čembistů. Čemba ID bude v brzké době rozeslán všem platným členům asociace mailem.

Základní práce s orientací mapy je dle sídel, 70 turistických oblastí či pouhým klikem do mapičky na titulní straně.

Jelikož se nový Cykloserver narodil právě teď, je ještě v prudkém vývinu a možná trpí některými dětskými nemocemi, na které společně přijdeme během ostrého provozu. Zatím tedy prosím omluvte, že není možné kreslit trasy po Slovensku, ale v brzké době to bude napraveno.

Druhou komorou srdce nového Cykloserveru je rubrika Výlety. Je to databáze, do které se budou ukládat jak vaše výlety, trasy, tratě, vyjížďky, tak také doporučené výlety kartografického vydavatelství SHOCart, které stojí za celým projektem. Zatím je v databázi jenom pár testovacích kousků, ale věříme, že se brzy zaplní tím nejlepším, co je ve vás (a také v nás).

Výlety jsou tříděny podle délky, typu kola, 70 turistických oblastí ČR, nastoupaných metrů, průjezdních míst a autora, lze v nich vyhledávat, lze je hodnotit, řadit podle různých kritérií a tak dále.

Další rubriky prošly jen částečnou úpravou, takže na vás čekají aktuality, reporty ze závodů, knihovna cyklomap, knih o cyklistice, časopisů, bazar, který pro nás spravuje partner Avízo.cz, ubytování na kole ve správě partnera Limba.com. Pro cestovní kanceláře a hlavně pro vás je zde rubrika cyklozájezdy, monitorující nabídku mnohých českých CK zabývajících se cykloturistikou. Vyhledávat lze zájezdy opět podle mnoha kritérií. Pro vás, kteří vyhledáváte veřejné cyklistické akce, a také pro pořadatele těchto akcí je zde rubrika Kalendář, kterou můžete po registraci plnit sami.

Výstupy z Výletů, Knihovny a Kalendáře se zobrazují přímo na titulní straně, takže jste neustále v obraze. Výlety se na titulce zobrazují podle hodnocení uživatelů, přírůstky do knihovny podle nejčerstvějších položek a akce v kalendáři podle své aktuálnosti.

Prvním krokem před užíváním nového Cykloserveru, který vám doporučujeme, je ověření vaší registrace z původního Cykloserveru. Měla by být funkční, pokud tomu tak náhodou není, není problém se zaregistrovat znovu. Pokud jste zástupcem některé cestovní kanceláře a chcete získat možnost vkládat zájezdy, které budou odkazovat přímo na vaše stránky, zaregistrujte se jako běžný uživatel a zaškrtněte políčko Zájezdy. Administrátor vám pošle login údaje mailem.

Přejeme vám hodně příjemných chvil s naším novým webem a pokud budete mít nějké problémy nebo připomínky, neváhejte se obrátit na administrátora.

Michal Stupka
editor

Diskusní fórum pro: "Vítejte na novém Cykloserveru!"

Názor Autor Datum a čas
RE: Vítejte na novém... Brodda Ferdinand 1. 9. 2012, 10:02
RE: Petr: Vítejte na... Michal Stupka 21. 7. 2008, 11:59
RE: Vítejte na novém... Petr 20. 7. 2008, 12:15
RE: Jirka: Vítejte n... admin 26. 5. 2008, 16:02
RE: Vítejte na novém... Jirka 23. 5. 2008, 04:52
RE: Honza Vlasák admin 21. 5. 2008, 23:34
RE: Vítejte na novém... tt 21. 5. 2008, 13:26
RE: Vítejte na novém... Honza Vlasák 20. 5. 2008, 20:47
RE: kecal admin 20. 5. 2008, 11:12
RE: Vítejte na novém... kecal 20. 5. 2008, 07:55
nejdou zobrazit pris... kecal 20. 5. 2008, 07:49
RE: Vítejte na novém... A 20. 5. 2008, 00:09

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |