Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklotrasy opět v nové verzi

15.7.2008 15:49

Koncem června 2008 byla vydána nová verze Cyklotras 2.12, počítačového programu pro plánování a evidenci výletů na kole. Přináší zejména kvalitnější deník výletů a přehled servisních zásahů na kole.

Bookmark and Share

Velkých změn doznal cyklistický deník. Poté, co v Cyklotrasách vytvoříme vlastní trasu a uložíme ji do souboru, můžeme ji použít v našem deníku. Automaticky se z ní načte vzdálenost, nastoupaná výška a sjetá výška. Tyto údaje samozřejmě lze upravit podle skutečného stavu našeho tachometru či výškoměru. Doplníme-li průměrnou rychlost nebo čistý čas jízdy, druhý údaje se sám dopočte. Z rozbalovací nabídky můžeme vybrat počasí a sílu větru. Dále zadáme datum konání výletu a volitelně čas odjezdu a příjezdu. Podle libosti můžeme vyplnit i kolonky maximální rychlost, průměrný a maximální tep, průměrná frekvence šlapání, celkový výdej energie a popis výletu. Pokud jezdíme na více různých kolech (např. silnička a MTB), vybereme ze seznamu použité kolo. Seznam dostupných kol si vytváříme sami. Pokud považujeme některé z těchto údajů za zbytečné, nastavíme, aby se v deníku nezobrazovaly. Deník můžeme exportovat do formátu CSV, se kterým si poradí např. MS Excel.

Deníků se dá v Cyklotrasách vytvořit více, např. pro potřeby jednotlivých členů rodiny nebo klubu. Ke každému deníku je možno zobrazit grafickou statistiku. U té nastavíme, zda si přejeme sledovat průměrné a celkové údaje za konkrétní měsíc, za konkrétní rok nebo za všechna léta. Pro srovnání letoška s léty minulými můžeme zobrazit celkovou statistiku pouze k určitému datu v roce. Na grafech lze sledovat celkovou vzdálenost, celkovou nastoupanou a sjetou výšku, celkový výdej energie, celkový čas jízd, průměrný tep a průměrnou frekvenci šlapání. Jezdíme-li na více kolech, dá se zobrazit statistika celková nebo jen pro jediné naše kolo.

 

V Cyklotrasách 2.12 je novinkou také evidence servisních zásahů. Ta nám pomůže zjistit, jak často a kolik investujeme do té které komponenty na našem kole. Každý servisní záznam sestává z kola, na kterém byl zásah proveden (vlastníme-li více kol, stejně jako u deníku), servisované komponenty, data, ceny a popisu servisu. Seznam dostupných kol a komponent si vytváříme sami. Servisní záznamy lze zobrazit všechny nebo je řadit a filtrovat podle data, kola a komponenty. Na základě filtru se nám zobrazuje počet záznamů a celková cena servisu. Servisních knih můžeme mít víc, každá se ukládá do samostaného souboru.

Cyklotrasy 2.12 umožňují nově generovat webovou stránku trasy (obsahující průchozí místa, výškový profil, mapu, podrobný itinerář a statistiku) včetně odkazu na GPX soubor, který trasu popisuje pro přístroje GPS. V nastavení itineráře trasy můžeme volit mezi úplným zobrazením (zahrnujícím všechny křižovatky) nebo zobrazením pouze důležitých míst trasy. Zjednodušeno bylo ostraňování klíčových míst trasy a přístup k nastavení parametrů vyhledávání trasy. O dalších drobných vylepšních se můžete dočíst přímo na stránkách programu.

 

Od vydání předchozí verze 2.11 byly přidány mapy Doupovských hor, Muránské planiny a Malých Karpat a Záhoria. Znovu byly vytvořeny mapy Svitavska, Bruntálska a Osoblažska, Pardubicka a Železných hor, Broumovska a Adršpašsko-teplických skal, Povltaví Písecka a Javorníků. Přepracována byla do značné míry mapa Královéhradecka. Desítky dalších map byly aktualizovány.

 

Více informací o programu, jeho stahování, ukázky dialogových oken či registraci najdete na stránkách www.cyklotrasy.info. Ceny se oproti minulé verzi nemění, tedy 179,- Kč za program, 79,- Kč za každou registrovanou mapu (neregistrované mapy nutí uživatele opisovat číslo), 99,- Kč za přechod k novější verzi programu a aktualizace jednotlivých map z webu zdarma.

 

PR:

ing. Stanislav Ubík

Eagle Software

Diskusní fórum pro: "Cyklotrasy opět v nové verzi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |