Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zažijte město jinak na velké podzimní cyklojízdě

21.9.2010 14:06

Již pátý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak proběhne v sobotu 25. září v Praze na Vinohradech. Ulice mezi náměstími Míru a I. P. Pavlova rozdělí několik zón, z nichž na jeden den úplně zmizí auta a vznikne zde bezpečné a klidné korzo, kde budou na návštěvníky čekat pouliční restaurace a kavárny, improvizovaná pódia, výstavy, trhy, atrakce pro děti, vše pro městskou cyklistiku nebo stánky neziskových organizací. Akce se vztahuje k Evropskému týdnu mobility, který propaguje šetrnou dopravu a nabízí cesty ke zklidňování provozu ve městech.

Bookmark and Share

Součástí bude i tradiční velká podzimní cyklojízda. Na ní organizátoři očekávají více než pět tisíc lidí. Její letošní heslo je 'kolo překonává bariéry' a poukazuje na význam bicyklů pro hendikepované. Ve spolupráci s Tyflocentrem se jí zúčastní i nevidomí na tandemových kolech, která jsou pro ně skvělým alternativním dopravním prostředkem. Návštěvníci festivalu si budou moci tato speciální kola vyzkoušet.

 

Tandemová kola překonávající bariéry a jiná neobvyklá kola budou k vidění letos i na Bike Parade. Předvedou se na ní handbikeři, speciálně upravená kola pro tělesně hendikepované a mnohé další.

 

Na co se můžete těšit dále a kdy?

  • 12:00 - 20:00 – Open Mic Stage: festival písničkářů na ulici
  • 13:00 – debata s kandidáty na nového primátora Prahy o dopravě
  • 15:00 – přehlídka netradičních jízdních kol Bike Parade
  • 16:00 – velká podzimní cyklojízda startuje z Rumunské ulice (sraz v 15 hod.)
  • Trade Show: tradiční trh mladých návrhářů a designerů
  • Projekce filmu Auto*Mat
  • After Party: vinohradské kluby, Meet Factory, Kobza café a Jam Café

Servis a poradenství pro městské cyklisty Bajkazyl, Fixed Gear Show Funbikes, oplétání kol Guerilla Knitting, tandemová kola pro nevidomé Tyflocentrum a mnoho dalšího...
 

Cílem akce je ukázat, jak mohou vypadat ulice města bez všudypřítomných automobilů, které jinak každý den zabírají prostor, zatěžují lidi hlukem a ohrožují pěší. Přijďte nebo přijeďte na kole i vy, zažít své město trochu jinak, lépe a mnohem příjemněji!

Pořádá Auto*Mat, iniciativa za lepší a zdravější život ve městě, pod záštitou starostky Městské části Prahy 2 Jany Černochové. Podrobný program a další informace na stránkách Auto*Matu.

Diskusní fórum pro: "Zažijte město jinak na velké podzimní cyklojízdě"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |