Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

ČeMBA jede dál

25.1.2011 13:16

Česká Mountainbiková Asociace (ČeMBA) zvolila na své mimořádné členské schůzi nové vedení. Do jejího čela se postavil Václav Volráb, iniciátor petiční akce za práva cyklistů v chystaném NP Křivoklátsko. Členové sdružení tak dali jasně najevo svůj nesouhlas s postupem bývalého vedení, které se pokusilo o jeho likvidaci.

Bookmark and Share

Navzdory snahám bývalého vedení o zrušení České Mountainbikové Asociace dokázali její řadoví členové zániku sdružení zabránit. Nebývalá aktivita členů při záchraně organizace, hájící zájmy terénních cyklistů v České republice, je jasným signálem oprávněnosti její existence a novým impulsem pro její další úspěšné působení.

 

Otevřenost a transparentnost jsou základními kameny další existence organizace, jež chce hájit zájmy terénních cyklistů v České republice“, uvedl nově zvolený předseda ČeMBA. „Hlavními úkoly, které před námi stojí, jsou stabilizace sdružení a rozšíření jeho členské základny. Vážíme si každého člena a chceme podporovat aktivní členství v ČeMBA.“

 

Nové vedení směřuje svoji činnost ke znovuzískání ztraceného kreditu a důvěryhodnosti sdružení v očích široké cyklistické veřejnosti. Současně s tímto úkolem chce navázat na nesporné úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout a stejně tak i pokračovat v již běžících či rozpracovaných projektech. Je třeba se vrátit zpět k myšlenkám a důvodům, které vedly k založení sdružení a terénní cyklisté je stále považují za aktuální.


  • Česká Mountainbiková Asociace, o.s. (ČeMBA, www.cemba.eu)

Je neziskovou organizací s celorepublikovou působností, která sdružuje české terénní cyklisty, jejichž zájmy zastupuje. Aktivně se podílí na vytváření lepších podmínek pro terénní cyklistiku v Česku.


Vznikla v roce 2007 v důsledku potřeby subjektu, který by mohl jednat se státem, samosprávou, ochranou přírody, lesníky a dalšími institucemi při řešení problematiky terénní cyklistiky a vytváření podmínek pro ni. V následujících letech se ČeMBA podařilo získat renomé u státní správy i laické veřejnosti a rozjet několik významných projektů (Lesní stezky, Bajková školka, Singltrek pod Smrkem atd.).

  

Aleš Linhart

Diskusní fórum pro: "ČeMBA jede dál"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |