Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prahou bezpečně podle nové mapy na Cykloatlase Online

3.2.2011 11:25

Cykloatlas Online od nynějška obsahuje další úroveň měřítka mapy, která bude obsahovat plány měst. Jako první vlaštovka se zobrazuje webová mutace oblíbené mapy SHOCartu, Praha cyklistická. Stačí v Praze zazoomovat "nadoraz".

Bookmark and Share

Mapa Praha cyklistická se svou povahou liší od ostatních cyklistických a cykloturistických map. Je to dáno tím, že na území hlavního města Prahy zatím cyklostezky a značené cyklotrasy netvoří ucelený systém. Jízda po městě je přitom možná vedlejšími ulicemi, cestami, zkratkami nebo doporučenými trasami.

 

Doporučené trasy vznikly ve spolupráci s Vratislavem Fillerem a jeho serverem Prahounakole.cz, jehož webová mapa vychází ze zkušeností městských cyklistů. Použitelnost tras je zaručena tím, že po nich lidé skutečně denně jezdí.

Mapa je určena především pro cyklisty, kteří zvládnou jízdu po silnici, ale rádi by se vyhnuli silnému provozu a našli si rychlé a praktické trasy, na kterých se cyklista automobilovému provozu zcela nevyhne. Trasy v okrajových částech města jsou vhodné i pro jízdu s dětmi.

 

Mapový klíč, tj. soubor znaků definujících mapu, se od běžné cykloturistické mapy SHOCart mírně liší, je uzpůsoben utilitárnosti mapy, která neslouží pro rekreaci, ale pro dopravu na kole z místa A do místa B. Příslušné značky budou obsaženy v legendě mapy, nicméně přesto jsou dostatečně intuitivní.

 

Mapa na Cykloatlase Online samozřejmě podporuje veškeré dosavadní funkce, které jste měli k dispozici, tj. kreslení trasy, import/export GPS, zobrazování dalších vrstev, jako turistické zajímavosti ze serveru Turistika.cz nebo objekty Cyklisté vítáni.

 

-red-

Diskusní fórum pro: "Prahou bezpečně podle nové mapy na Cykloatlase Online"

Názor Autor Datum a čas
RE: Prahou bezpečně ... SHOCart s.r.o. 11. 2. 2011, 14:27
RE: Prahou bezpečně ... Michal Tuček 10. 2. 2011, 20:12
RE: Prahou bezpečně ... Tomáš Lichtenberg 6. 2. 2011, 21:01
RE: Prahou bezpečně ... Kateřina Hládková 4. 2. 2011, 18:41

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |