Superior Bike Adventure 2015 zná své vítěze

21.7.2015 10:33

Monínec, 19. července, 2015: Uplynulý víkend patřil v okolí Monínce patnáctému ročníku nejpopulárnějšího domácího letního cyklozávodu dvojic s mapou – Superior Bike Adventure. Z 360 přihlášených týmů dojelo do cíle celého závodu 291, celkem na závodníky čekalo 65 kontrol s bodovým ohodnocením 0 – 100 bodů. Závodníci dohromady nasbírali 50 041 bodů.

Napínavé souboje ve všech kategoriích, tropické teploty, v sobotu tradiční rozbory postupů i premiérová herna s řadou společenských her, jedna nová kategorie a nádherná krajina v regionu Toulava na pomezí středních a jižních Čech. Takový byl ve stručnosti 15. ročník Superior Bike Adventure – závodu, pro který bylo horské kolo stvořeno.

Většina kontrolních stanovišt vedla na západ od centra závodu a nejzašší kontroly se nacházely až u břehů Vltavy v okolí Orlíku. Vzdálenost v kombinaci s úmorným vedrem ovšem zvládli jen ti nejzdatnější a mnohým závodníkům se tak touha po 100 bodové kontrole stala osudnou a pak měli velký problém stíhat časový limit. Také leckdo byl velice překvapen členitostí a náročností terénu, který rozhodně nelze považovat za „jihočeské rovinky“. Oblast se nejmenuje Toulavou jen náhodně, je to krásný kus země se spoustou zajímavých míst, který závodníky nejednou donutil se aspoň na chvilku zastavit, ať už se rozhlédnout po kraji, odpočinout v náročných stoupáních či doplnit vodu u místních obyvatel.

Mezi muži byli za největší favority před sobotním startem považováni čeští reprezentanti Marek Pospíšek s Martinem Tišnovským, o vítězství bojovali s vítězi předchozích dvou ročníků Martinem Štěňhou a Tomášem Bezouškou. Ze souboje nakonec vyšli o 94 bodů lépe Štěňha a Bezouška. Třetí skončili Pavel Fišer a Slávek Paule.

V ženské kategorii potvrdily svou roli favoritek Štěpánka Staňková a Zuzana Tomečková, získaly 938 bodů, o 204 více než druhé Klára Vozdová a Kateřina Rešová. Třetí skončily s 680 body Radka Jeníčková a Zuzana Puchernová.

Velká konkurence byla i v kategorii smíšených dvojic. Po velkém souboji vyhráli Roman Šenkovský a Zuzana Wernerová, před druhými Martinem Sajalem a Lenkou Kotačkovou a třetími Milanem a Šárkou Černými.

Letos poprvé pořadatelé zařadili kategorii BA Family. Na její start se postavilo 8 rodičů s dětmi. Podmínkou účasti v této kategorii bylo, aby jednomu z dvojice bylo pod 15 a druhému přes 18 let. Oba ji ale museli ujet na vlastním kole. První ročník kategorii BA Family vyhráli Pavel a Lenka Minářovi.

Početné byly i veteránské kategorie. Mezi mužskými veteránskými dvojicemi, kterých závod dokončilo 75, vládly týmy z Německa, vyhráli Holger Mager a Kai Mueller. Mezi ženami – veteránkami si pro vítězství již po několikáté dojely Markéta Míková a Zuzana Vlachová. Z veteránských mixů nejvíc bodů nasbírali Tomáš Zrník a Eva Hašková a obstáli tak v konkurenci 47 týmů, které dokončily závod.

I letos se jela oblíbená varianta pro drsňáky – BA Challenge, tedy kategorie, v rámci které si závodníci vezli s sebou jídlo a vybavení na nocování v přírodě. Přespávali na předem neznámém místě, které se dozvěděli až na startu sobotního závodu. S konkurencí si nejlépe poradili Petr Pruner a Martina Štursová, kteří získali 1099 bodů.

Nejúspěšnějším v týmové soutěži byl opět i nejpočetnější tým Ekonomu Praha, za oba dny získali jeho závodníci celkem 2408 bodů.

Diskusní fórum pro: "Superior Bike Adventure 2015 zná své vítěze"